Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Munkahelyi negatív megkülönböz...

Munkahelyi negatív megkülönböztetés?

Figyelt kérdés

Nagyon sok helyen olvastam a GYES-ről visszatérő anyák munkahelyi problémáiról, de arra lennék kíváncsi, hogy az is negatív megkülömböztetésnek számít -e ha nekem, mint egyedülálló gyermektelen nőnek ugyan azért a fizetésért le kell dolgoznom a heti 40 órás munkakeretet, ezzel szemben a gyermekét egyedül nevelő szintén 8 órára alkalmazott kolléganőimnek nem. Gondolok itt a "Nekem hamarabb el kell mennem, mert megyek a gyerekért oviba/iskolába" vagy "Ma nem tudok bemenni, mert nincs ki vigyázzon a gyerekre".

Ilyen helyzetben van e valami lehetőség amit tehetek, az egyenlő bánásmód érdekében?


Elnézést, ha nem elég érthetően fogalmaztam meg a kérdést.


2016. febr. 9. 15:18
 1/4 anonim ***** válasza:

Szólhatsz miatta a főnöködnek. De pozitív változást ne várj.

Amúgy, mégis, mire gondolsz? Bejelentést tenni az emberi jogok biztosánál?

2016. febr. 9. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
57%

Össze kellene gyűjteni a gyeses anyukákat és egy helyen foglalkoztatni őket, kíváncsi lennék arra, ha mindegyiknek ugyanaz lenne a problémája akkor hogyan oldanák meg egy közösségben .

Engem is idegesít, hogy vannak emberek akik mindig tudnak hivatkozni valamire .

2016. febr. 9. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én teljesen megértelek, de tenni maximum annyit tudsz, hogy szólsz a főnöködnek, bár nem hiszem hogy ettől sok minden változna:-(
2016. febr. 9. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én még nem dolgoztam olyan helyen, ahol előfordult vagy előfordulhatott volna ilyen, hogy valaki szól, hogy bocsi, de ma nem tudok bemenni.

Ha valakinek olyan dolga van, amiért el kell menni, pl. orvos, hivatalos ügyintézés, azt el szokták engedni, akár anyuka, akár nem :)

Szerintem ez a főnököd dolga, hogy rendet tartson. És nyilván az ő zsebére is megy, hogyha valaki nem végzi el a munkáját.

2016. febr. 9. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!