Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Ért már valakit azért negatív...

Ért már valakit azért negatív megkülönböztetés, mert vidéki?

Figyelt kérdés

Sok ilyet hallok mostanában, hogy cikizik a vidékieket a pestiek. Ők meg azzal védekeznek, hogy ha ők nem lennének, akkor nem lenne mit ennünk. Közben ők jönnek fel a fővárosba dolgozni, mi meg megyünk le vidékre lakni, ahol nyugi van.


Ért már valakit ilyen negatív megkülönböztetés?



2013. szept. 12. 16:15
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Én nem,soha....


Kiskorom óta Pesten tanulok,sosem cikiztek miatta se osztálytársak,se tanárok....dolgozni is itt dolgozom,a munkatársaim is mind tudják,hogy vidéki vagyok,sosem tettek megjegyzést erről,más vidéki munkatársunk is van,ő sem mesélt ilyenről...


szerintem ez a buta, rosszindulatú emberek szokása

2013. szept. 12. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
92%

Igen. Általában kommentharcosoktól, tudod akiknek nagy a szájuk így neten. Paraszt vidéki vagyok, falusi ilyenek. Eszükbe nem jut, hogy vidéken is van város. Ugyan kérlek, Szeged, Sopron az biza falu.


Meg eleve szerintem sértő vidéknek hívni azt, ami nem Budapest. Mitől vidék Sopron? Nincs kiépített úthálózat, a madár se jár arra, csak "vidékiek"? Ez a szó már eleve olyan sértő. Utálom (és Magyarország nagy része utálja. Kivéve Bp., mert azt se tudjátok, hogy ez szinte már sértegetés). Aki nem utálja, az meg kifejezetten büszke rá, lehet is! Tényleg az Alföld termeli meg a kaját. (más kérdés, hogy a magyar mezőgazdaság jelen pillanatban a béka feneke alatt van.

2013. szept. 12. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Én is már kaptam pár negatív beszólást, mert vidéki vagyok. De bennem mindenki emberére talál, mert én nemhogy nem sértődök meg, büszke is vagyok rá!
2013. szept. 12. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Életem során rengeteg bántást kaptam már különböző dolgok miatt primitív emberektől,viszont emiatt még soha senki nem piszkált.
2013. szept. 12. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
68%

Igen, sokszor a suliban.

Idézem az egyik gyereket : " Ami Pesten kívül van, az vidék. Elmaradott, szar vagy ócska és ez alól az emberek sem kivételek".

Áhh nem volt bántó...!!!

De inkább élek vidéken, mint abban büdös koszfészekben!

2013. szept. 12. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
67%
Én vidéki vagyok, városban lakom. Ilyeneken én már nem húzom fel magam, főleg azok után, h a suli miatt 2 évig "félig" budapesti voltam, és tapasztaltam,h mennyire élhetetlen hely. Koszos, zajos, undorító. Nem érdemes olyanokkal foglalkozni, akik szerint Budapesten kívül szekérrel járnak és nincs kultúra Bpn kívül. Ebből csak lerí,h életükben nem voltak még vidéken. Engem mondjuk még a netes kommentharcosokon kívül semmilyen atrocitás vagy beszólás nem ért Bpn, mert vidéki vagyok.
2013. szept. 12. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nem ilyen típusú negatív megkülönböztetés, de elég gyakori, hogy vidékiek hátrányból indulnak egy-egy munkahelyért, főleg, ha a cég téríti az utaztatást.
2013. szept. 12. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
2 évet éltem Budapesten és nagyon rossz volt. Visszaköltöztem a "civilizálatlan" vidékre.
2013. szept. 12. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Még soha, inkább fordítva tapasztaltam ezt.
2013. szept. 12. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!