Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Lehet-e? Gitáron egyszerűbben...

Lehet-e? Gitáron egyszerűbben akkordot lefogni? Azért kérdezem ugyanis vannak akkordok amiket egyszerűen nem tudok lefogni ugyanis vagy a csuklóm nem engedi (nem hajlik annyira ) vagy egyszerűen nem elég hosszú hozzá az ujjam?

Figyelt kérdés

2016. febr. 12. 20:59
 1/10 anonim válasza:
Elég sok módon le lehet fogni egy akkordot igen :)
2016. febr. 13. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
Ha megtanulod, hogy melyik hang hol van a gitáron, akkor sok helyen le fogod tudni fogni ugyanazt az akkordot.
2016. febr. 13. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Mojjo ***** válasza:
Mondanál pár példát? A csuklódnak egyáltalán nem kéne annyira hajlani, hogy ne bírd, egyetlen akkordnál sem...
2016. febr. 13. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Pl a B akkordnál nem tudom a mutatóujjamal végigfogni a bundokat de a három középső húrt le tudom fogni mint az A akkordot.
2016. febr. 14. 01:01
 5/10 Mojjo ***** válasza:

Ömm, mire gondolsz "B akkord" alatt? Ez alapján gondolom, te angol lapokról/videókból tanulsz gitározni, és a "B major chord"-ra gondolsz. Ez magyarul viszont nem B akkord, hanem H-dúr akkord. Az angol B hang magyarul H hang. Ha a magyarban azt mondod, hogy B, akkor az a H egy félhanggal leszállított változata, ami egyenlő hangközű hangolásnál egyenlő az Aisz hanggal. (Avagy angolban A#).


A H-dúrt barréval kell lefogni - ez az, amikor a mutatóujjad végigfekteted a húrokon. Ez eleinte nagyon nehéz és nem nqgyon szokott senkinek sem menni, ez tök normális. Rengeteg gyakorlás és kínlódás kell, hogy menjenek a barrés akkordok is, de egy idő után simán meg fogod tudni csinálni. De eleinte szerintem érdemes az ún. nyitott akkordoknál maradni - azoknál, amikhez nem kell ez a fogásmód. A barrét viszont hosszú távon nem fogod tudni kikerülni, nagyon fontos lesz később - csak adj időt magadnak hozzá. Jó sok időt :)

2016. febr. 14. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
A gyakorlás megvan 10 év után újrakezdtem gitározni de voltak már akkor is hangok amik nem mentek....mint pl a H
2016. febr. 14. 14:29
 7/10 Waff ***** válasza:
10 évvel ez előtt mennyi ideig gitároztál?
2016. febr. 14. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Keveset :)
2016. febr. 15. 09:28
 9/10 Mojjo ***** válasza:
Szóval mégsincs meg az a gyakorlás olyan nagyon :) Hidd el, a barré hosszú munka. Ne add fel, próbálkozz újra és újra, előbb-utóbb menni fog.
2016. febr. 15. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Hát kösz mindenkinek!
2016. febr. 16. 12:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!