Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » 12V hálózat kiépítéséhez...

12V hálózat kiépítéséhez kérek segítséget! Keresztmetszetekben valaki segíteni?

Figyelt kérdés
12V -os világítás rendszert szeretnék kiépíteni a házamban. Az áramot nyílván egy tartós akkumlátorról kapná arra gondoltam hogy tömör 1 -es kábeleket használnék az elosztási pontokig a kapcsolókhoz és a lámpatestekhez pedig tömö 0,75mm -esre gondoltam, a terhelés nem lenne túl nagy mert egy szálrol 2 fogyasztó menne maximum 15W -os led izzókkal Inkább az lenne a probléma, hogy 5 szivargyujtót kéne egymásba kötnöm az aljzatok között kb 3m van tehát az lenne a kérdés hogy a szivargyujtókat milyen keresztmetszetű kábellel huzzam illetve hánnyal és hogy a lámpáknál elég-e a keresztmetszet?

#12V #villanyszerelés #otthonelektronika
2016. febr. 14. 19:42
 1/7 anonim ***** válasza:
78%

Tömör vezetékből nincs 0,75-ös és 1-es, 1,5-es a minimum.

'-es sodrott simán jó neked.

2016. febr. 14. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
70%
12V-on számold ki a feszültség esést! A többi részét nem értem. Miért kell neked szivargyújtó?
2016. febr. 15. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
20%

Jaaajjj...


Figyelj, ilyet ne csinálj otthon, mert felgyújtod a házadat !!!


A leírásodból alapvető fingod sincs semmihez. A lakástüzek jelentős részét ilyen "majdénmegcsinálom"-ok szokták okozni...

2016. febr. 16. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
9%
ui.: tudom miről beszélek, mert papírom is van arról, hogy konyítok a biztonságtechnikához, tűzvédelemhez is kicsit, na meg szakközépben is tanultam villamosságis cuccokat, továbbá később a villamosmérnökin, stb..stb
2016. febr. 16. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
85%
Most nem kötekedésből, de engem érdekelne minek a szivargyújtó?
2016. febr. 25. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Pl. telefon töltéshez
2016. febr. 26. 20:56
 7/7 anonim válasza:
0%
elsőnek annyi hogy létezik 0,75-ből tömör vezeték a kérdező meg hülye ott a telefon töltő nem? de!
2016. febr. 28. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!