Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Énektanárok mi a véleményetek?...

Énektanárok mi a véleményetek? Többi lent

Figyelt kérdés

Sziasztok,

20 éves fiú vagyok.

Nagyon szeretek énekelni, csak hangom nincs..

Illetve, hogy ezelőtt 2 évvel kórusos voltam egy egyházi iskolában, majd személyes okok miatt kiléptem a kórusból.

Azóta megesik, hogy eltalálok hangokat, de egyre ritkábban van ilyen.

Mutálásom kezdetén még tenor voltam a kórusban, és most már bariton meg basszus kategóriába soroltak.

Mikor zenéből vizsgáztunk, nagyon jól sikerült énekelni, a bizottság tagjai meg is lepődtek, hogy ez nekem hogyan sikerült, mert tisztában voltak azzal, hogy nem érek fel már magas hangokat.


Szerintetek egy énektanár tudna segíteni abban, hogy újra magasabb hangokat tudjak kiénekelni? Valamint tudna olyan technikákat tanítani, ami segíthetne fejleszteni a hangomat?


Válaszaitokat előre is köszönöm!



2016. febr. 16. 13:45
 1/1 anonim válasza:
Nézd, először is meg kell találnod a Neked megfelelő stílust és még inkább a hangfajodhoz illő technikát - igen, ebben tudunk főként segíteni :) - de elsősorban a munkánk lényege, hogy olyan könnyed légzést tanítsunk Neked, vagy bárkinek, amivel a 'hangszered' a legzökkenőmentesebben és a legkönnyebben szólal meg. Így, ahogy olvasom Neked egyelőre a klasszikus képzés tenne baromi jót, mert az megtanít erőlködés nélkül messzire tenni a hangokat és úgy formálni a hangzókat, hogy azok Téged segítsenek, ne hátráltassanak. Ha felkeresel egy tanárt, úgyis ezekkel fogtok kezdeni. Szóval hajrá!
2016. febr. 17. 03:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!