Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mik a romantikus sakk alapelvei?

Mik a romantikus sakk alapelvei?

Figyelt kérdés
2016. febr. 24. 23:00
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:

"a győzelem is motiváljon, ne csak a sakk szeretete"

Ezt most mire érted?

Odáig énis el jutottam hogy minden állás más. Meg hogy vannak elvek amik bizonyos fokig igazak aztán van amikor egy fontosabb körülmény felül ír mindent. pl Az előbbi példádban van is egy jó példa ere. Ugye alap szabály fejlődj ki a megnyitásban foglald le a centrumot e4 e5 f4 exf4 és itt d4? Vh4!! Már probléma. Nah ez szemlélteti hogy a király állás biztonsága mégis csak előbre való. Máskor nem kell ennyire sietni a sáncal és a király oldal fejlesztésével mert nem tudja meg közelíteni a másik fél.


De am ara rá hibáztál hogy ilyesmire gondolok elmélet alatt. Hát ha ezekből van győjteményed azzal tudol segíteni. Partikat könnyű leszedni a netről. De ugyan ezen szabályokat jól rendszerezett csokorban kevésbé csak az eurochess és a sakk aranyszabályai van fent. Mély részletes kép állás típusokról meg konkrét magyarázatok a szabályokhoz, stb semmi.


Versenyzel is még? Aktív vagy?

2016. márc. 4. 09:49
 12/13 A kérdező kommentje:

Klubbokal amúgy van 1-2tapasztalatom amit sok sakkozónál meg lehet figyelni: 1.Le játszanak egy éltet de nem jutnak 1700 körülinél tovább. 2. Egyik személy le hívott magához sakkozni kölcsön kértem az egyik könyvet amire azt felelte hogy az titkos meg hogy az milyen értékes és nehezen beszerezhető könyv. Be ütöttem a címét googléba A sakkjáték gyöngyei 2 katt és le töltöttem a netről.


3.Nagy részt öregekből áll és megy orba szályba az okoskodás de olyan emberek akik tudnak is valamit le se mennek.


Nem értem mért nem dobnak össze egy komolyabb online sakk sulit vagy egy tudományos jelegű portált részletes ismertetőkel stb. Sok pénzt spórólna meg de van egy olyan érzésem hogy ez az edzők bűne is.


10-ből 7 sakkozó meg van ba*zva a sakkjával mert úgy álnak hozzá mint valami Da Vinci-kód hoz. Vagy egy muslin bibliához. de az az érzésem laskernek van igaza. 1hónap alatt bárki 2000szint felé jutatható. Csak megfelelő módon kell hozzá álni a másikhoz.

2016. márc. 5. 10:37
 13/13 A kérdező kommentje:

2020 ra a google célul tűzte ki hogy minden könyvet elektronikus fomában is meg akar csinálni. Aból ugyan az lessz mint a pc játékokkal még crackeni sem kell majd. A legjobb módja hogy 30éve rohadó könyvek ép formában is fent maradjanak.


Ahoz képest hogy a sakkban nagyhatalmak közé tartozunk nem látszik meg.

2016. márc. 6. 11:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!