Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Könnyű testi sértés és testi...

Könnyű testi sértés és testi sértés között van-e különbség? Ha igen mi?

Figyelt kérdés
Magánvádas feljelentést tettem könnyű testi sértés vétsége miatt. Megkaptam az idézést a tárgyalásra, amin nem könnyű testi sértés, hanem testi sértés szerepel.

2016. márc. 7. 09:15
 1/5 anonim ***** válasza:
Mert még nem dőlt el,hogy mekkora a sérülés,majd a szakértő jelentése után kiderül minek minősül.
2016. márc. 7. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha jól gondolom, akkor a 8 napon belül gyógyuló a könnyű. Vagy ami nem jár sérüléssel. Felpofoz: könnyű, eltöri a karod: súlyos.
2016. márc. 7. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Konkrétan megfojtogatott az illető a lépcsőház kapujában. Rendőrség volt a helyszínen, majd mindkettőnket rabosítottak garázdaság miatt. Ezek után jött a nyomozati szakasz, ő azt állította, hogy én mentem neki és fojtogattam meg. Én vetettem látleletet, fényképet csatoltam be a fojtogatás nyomáról (ezeket a rendőrségi orvosszakértő 8 napon belülinek minősítette) és a kihallgatásom során még jeleztem, hogy könnyű testi sértés miatt kívánok feljelentést tenni. Mivel a nyomozás és a szembesítés sem vezetett eredményre, így átadták az ügyészségnek. Az ügyészségtől jött a levél, hogy mivel nem volt megállapítható, ki és hogyan kezdte, így bizonyíték hiányában megszüntették mindkettőnk ellen az eljárást. Most jött az idézés a bíróságtól amin testi sértés szerepel.
2016. márc. 7. 11:53
 4/5 anonim ***** válasza:

"Az ügyészségtől jött a levél, hogy mivel nem volt megállapítható, ki és hogyan kezdte, így bizonyíték hiányában megszüntették mindkettőnk ellen az eljárást. Most jött az idézés a bíróságtól amin testi sértés szerepel."


Ez alapján lehet,hogy te leszel a vádlott,mert ő közben feljelentett!

2016. márc. 7. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Még jó, hogy a nevem után az van írva, hogy feljelentő és nem feljelentett.
2016. márc. 7. 22:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!