Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » BME-sek. Ha újból kezdhetnétek...

BME-sek. Ha újból kezdhetnétek a jelentkezést akkor is a BME-t választanátok vagy esetleg valami más egyetemet?

Figyelt kérdés

2016. márc. 7. 19:09
 1/4 anonim ***** válasza:

Én BME-VIK-en tanulok (vége felé járok), sztem hasznos az amit tanultam, de lehet, hogy egy elméletibb irány jobban állna hozzám..

Ha visszamehetnék, biztosan megfontolnám az ELTE-TTK-t.

2016. márc. 7. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én gépészen végeztem, de nem vagyok benne biztos, hogy ide jönnék, ha újrakezdeném.
2016. márc. 7. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

Én biztos nem jönnék a BME-re, sőt az egész mérnök szakmát is átgondolnám. Jól beetettek a nyílt napon minket annak idején.

1. Körbevezettek olyan helyeken, olyan laborokba, ahol most nemhogy oktatás nincs, hanem még kisöpörni sem engednek be.

2. Odaküldték a legnormálisabb tanárokat. Én meg mondtam magamban: hát ez nagyon jó, ha itt ilyen tanárok vannak. Aztán kiderült, hogy az az 5 ember a kivétel. az összes többi borzalmas.

3. Aztán még a nyílt napot megspékelték azzal, hogy kivetítettek egy diasort, hogy mennyit keresnek az itt végzett mérnökök, meg mennyi a kezdőfizetés. Hát ha annyiszor vágnék rá pálcával a diasor készítőjének a kezére, amennyivel többet hazudott...akkor már a szent jánosban gipszelnék.

2016. márc. 7. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Sidel ***** válasza:

Ha újra kezdhetném, akkor gimi után várnék egy évet, azalatt kimennék külföldre, megtanulnék angolul és ha még lenne kedvem visszajönni, talán megcsinálnám. (BME-VIK info)

Mondjuk én is rájöttem valamilyen szinten, hogy a humán tárgyak nem is állnak olyan messze tőlem, mint az gimiben gondoltam. Itt nem igen van esélyem Erasmussal külföldre menni, pedig anno engem a német képzés, ami idevonzott. Azért az valamelyest vigasztal, hogy folyamatosan nézem az álláshirdetéseket, napi 10 minimum felkerül újonnan. Az más kérdés, hogy egyetem mellett plusz tevékenységekre nincs nagyon időm, ami viszont nem ártana egy-egy álláshoz... mondjuk angol tanulás, rágyúrás egy konkrét nyelvre.

2016. márc. 8. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!