Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mi az élet értelme? Most...

Mi az élet értelme? Most komolyan?

Figyelt kérdés
2016. márc. 11. 19:07
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
97%
Amit adsz neki.
2016. márc. 11. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 piriiiii ***** válasza:
100%
Semmi. Adj neki.
2016. márc. 11. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
A jó dolgok megélése, fenntartani magad és az utód nemzés, élni az életet ahogy a sors rendeli.
2016. márc. 11. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
Sors.... Azt te írod, de én sem látom semmi értelmét. Az hogy mindenkiben megbízok, ezzel kést adok neki,aztán hátba szúrnak, hogy mindenki mindenben haldokol a kapzsiság miatt,hogy minden korombeli csak ba..i akár,és nem a szeretet számít nekik,és az,hogy ha nem vagy ismert,vagy pénzes ember,akkor egy senki vagy,az hol élet?! Ez a világ a legrosszabb rémálom,de a tudatlan embereknek, vagy akik jó helyre születtek, azoknak a mennyország. Csak sok ember nem tud körül nézni, nem érdekli mások lelke,csak a saját fa...ságai, más meg a pénzért való munkába hal bele,az sehol sem élet. Pontozzatok le nyugodtan, de én így látom már 17 évesen. Annak hogy dolgozunk mint a gépek, és meghalunk,nincs értelme, főleg hogy már alig van,akit lehet szeretni,és azzal a késsel amit adsz neki bizalom néven, azzal megvéd. Én így látom a világot.
2016. márc. 11. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
A gondolkozásoddal van baj. Úgy akarsz élni, mint akikről írsz, akkor te sem akarsz más lenni. Ha sokaknak a pénz, a baszás meg a külsőség a fontos és a kapzsiság, akkor nevesd ki őket!Igen sajnos ilyen elbas-zott világban élünk,de ez nem azt jelenti, hogy követni kell akik ilyen elbas-zott életet élnek.
2016. márc. 11. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
Nem követem és nem is akarom őket, csak az bánt,hogy ők boldogok,én pedig mindenkinek jót akarok, de csak fájdalom jön vissza.
2016. márc. 11. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:

Szerintem pontosan ez a "mi" az értelme. Az, hogy legyen.

Én az egészet úgy képzelem el, mint egy nagy örvényt, amibe bekerülsz és egyre jobban elnyel, egyre többet tapasztalsz meg belőle, az életből, de a vége mindig ugyanaz:a mélység, a halál. Azzal, hogy egy ember megszületik addig, hogy meghal, tulajdonképpen megvalósul az élet lényege:az hogy éljen. A kezdő és a végpont adott, az mindenkin saját magán múlik, hogy mivel tölti ki ezt a közte lévő időt. És ha kitölti valamivel, akkor tulajdonképpen megvalósul az élet értelme. Azon kívül, hogy legyen, szerintem nincs semmi más célja. Céljai az embereknek lehet egyenként, kitűzhetik maguknak, hogy mit akarnak megvalósítani, elérni, hogy a legjobbat igyekeznek kihozni az egészből,de a halál pillanatában az egésznek vége lesz, az egész megsemmisül, nincs semmi eredménye,foganatja.

Lehet, hogy hülyeség, de én így gondolom, hogy tulajdonképpen felesleges keresni az értelmét, mivel igazán nincs is neki...a halál pedig mindenkiért eljön, ez egyfajta beletörődést igényel. Ha már van életünk, akkor igyekezzünk a legjobbat kihozni belőle :)

2016. márc. 12. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
2016. márc. 18. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Az, hogy ha már megszülettél élj ahogy tudsz,tanulj, dolgozz,éld meg a jó és a kevésbé jó dolgokat, adj értelmet a létezésednek, használd ki a lehetőségeket, szórakozz, érezd jól magad.
2016. márc. 18. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
55%

Szerintem tök jó a kérdés. Most komolyan. Elég sokan felteszik. Csak azt sajnálom, hogy akármennyien kérdezik meg, mindig jönnek a berögződött, általában materialista "nagyokos", automatikus válaszok, hogy "semmi". Vagy a vallásos klisék puffogtatása. Szerintem az ember hiánylény és ez a kérdés ott ugrál a lénye legmélyén addig, amíg választ nem kap vagy amíg válasz nélkül frusztrálttá nem válik. És jöhetnek azzal, hogy ne bibliázzunk meg istenezzünk, mert abból mindenkinek elege van. És tényleg elég az öncsalásból és a kamu-válaszokból. Itt a Földön tényleg igaz valamilyen szinten, hogy az a lényeg, hogy az ember a tevékenységeiben örömét lelje, gyakorlatias legyen és jó értelemben élvezze, amit csinál. Viszont szerintem nem igaz, hogy nincsen túlvilág, az ember egy örökkévaló személyiség, hiszem, hogy Isten örökkévalónak teremtette. Épp ezért nem mindegy mit csinál itt a Földön, mert ezek a tettek determinálják a földi élet utáni sorsát. Sosem értettem és sosem tudtam és sosem tudnék belenyugodni abba, hogy a halál az élet része és mélységesen felháborít ez a modern értelmezés. Én nem akarok meghalni! Soha sem. Szerintem ami a hitetlenségből kimozdít az az, hogyha valakin keresztül Isten megérint, megszólít és elkezded elhinni, hogy Ő létezik és követni akarod és képessé válsz arra, hogy megváltozz és ne bűnöket tegyél. És rádöbbent, hogy Ő egy időn túli valóság, aki már az idő előtt tudta, hogy te létezni fogsz. Ő teremtett téged és céllal születtél.

Eredetileg minden csodálatos volt és ebből maradt is valamennyi, ami miatt azért élvezhető az élet, mint ahogy a kommentelők is mondták, hogy igenis a Nap alatt is lehet találni értelmes célokat, örömet, beteljesülést és lehet gyönyörködni a természetben stb.

Az egész a bűn miatt lett elrontva. A bűn következménye pedig a halál. Az ember Ádám és Éva óta az egzisztenciájának a rabja és a fizikai része múlandó, mint egy porhüvely, olyan. Az egyetlen megoldás Jézus Krisztus. Egészen biztos vagyok benne. Ő az első, csodálatos személy, aki egyszerre Isten, de emberi formát vett fel és végigment az emberi élet szakaszain beleértve a halált is, sőt a poklot is, és feltámadt és él. Helyettünk csinálta végig. Helyetted is. És aki hisz benne, ha meghal is él. Lehet, hogy a földi élet nem egy sétagalopp, de nincs annál nagyobb boldogság mintha tudod, hogy nem kárhozol el, hanem szabad vagy. És most még mindig az időnek alá vagyunk rendelve, de eljön majd egy csodálatos nap, amikor az időnek véget vet. És újjáteremt mindent. Ez a nagy kérdés a földön, hogy részesülsz-e az igazak feltámadásában, vagy sem. Addig is kitartással kell követnünk és keresnünk őt és felkészülni a vele való találkozásra. Ahogy mondja a Biblia: "boldog, aki nem látja, de hisz benne". Nekem ez. És minden nap egy harc, egy próba és egyben izgalom. Az az igazság, hogy nem tudok mást csinálni, mint vigyázni, imádkozni és követni Istent, akármi is lesz. Ajánlom figyelmedbe ezt az opciót. Észre fogod venni, hogy működik. Keress a környezetedben egy hiteles közösséget, ahol ebben hisznek és privátban is nyisd ki a Bibliát. Meg fog elevenedni a történelem a szemeid előtt. Sok sikert!

2016. máj. 13. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!