Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Érzéstelenítő nélkül mennyire...

Érzéstelenítő nélkül mennyire fáj az orr piercing?

Figyelt kérdés
Holnap vagy holnap után fogják SZÚRNI és megkérdeztem és azt mondta nem kapok érzéstelenítőt... Saját tapasztalatokat szívesen "meghallgatom" :)

2016. márc. 23. 15:44
 1/6 anonim válasza:
100%
Ahol porc van ott nem is hatna az érzéstelenítő.. Ezt leszámítva nem fájdalmas, inkább kellemetlen, de csak addig ameddig szúrják, utána már nem. 1x csináltattam szalonban, 1x pedig én és elsőnek még én is féltem hogy fájni fog, de túl lehet élni.:) Arra majd figyelj, hogy naponta többször forgasd meg a pc-t az orrodban hogy táguljon egy picit a lyuk. Orrfújásnál figyelj oda, nehogy kirántsd. És ne nagyon vedd ki, mert hamar összeforrhat a friss lyuk. Később majd kb. 1 hónap után, ha nem szeretnéd elhagyni a pc-t, tudsz venni "L" alakú vagy sarló alakú piercinget, amit esélytelen elhagyni! :)
2016. márc. 23. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! :)
2016. márc. 23. 21:21
 3/6 anonim ***** válasza:

Nem vészes, ki lehet bírni. Egy vérvételnél vagy oltásnál nem rosszabb.

Van kettő is.

Szúrás maga 1 másodperc, a fájdalom érzése 10-15 másodpercig érezhető, utána tompán nyomó érzés pár percig és ennyi. Amikor átszúrják, akkor az az oldali szemed, amelyik orrcimpád szúrják, bekönnyezik (ösztönös), tehát célszerű vízálló sminkben, vagy kevés sminkben menni.

Orrot nem szokás érzésteleníteni.

Egy órával a szúrás után már nem is fog feltűnni, hogy ott van. Viszont zsepikkel, orrfújásnál vigyázz. Mint ahogy az előző válaszoló is mondta, könnyen ki lehet kapni véletlenül és az elején visszatenni fáj. Kérd titán száras ékszerrel, ami lehetőleg L vagy kampós végű. Gyógyulási ideje 2-4 hét, addig kezeld rendesen minden nap 4-5 alkalommal.

Első cserénél legyen ott valaki melletted, akinek van orr ékszere, hogy tudjon segíteni. Célszerű utána szilikon száras ékszer használni.


Ha a szúrás után pár héttel megfázol, akkor kellemetlen lehet még kicsit, ilyenkor is célszerű ápolni napi 2-3 alkalommal. (Teljesen gyógyult állapotban már nem kell.)

A későbbiekben érdemes havonta egyszer kivenni és letisztogatni. Ha folyton cseréled, akkor persze ennek nincs lényege. Az orr ékszer általában 18 vagy 16 G vastagságú. (18 G a vékonyabb, általában ilyet tesznek be elsőnek, de ha később karikát szeretnél az 16 G, kicsivel vastagabb a szára, belemegy, de nem olyan könnyen)


Hm, remélem mindent leírtam. Én octenisepttel kezeltem. Kezelés előtt mindig moss kezet, kerüld az orrodon a kozmetikai szerek alkalmazását (sminkek, testápolók, bőrápolók, barnítók...stb.), szoli, szauna 2-4 hétig nem ajánlatos. Amikor mész, ne éhgyomorra menj, ha első testékszered, akkor legyen nálad egy csoki és valami cukrosabb üdítő. Így már teljes ;)


Ha kérdésed lenne írj bátran ;)

2016. márc. 24. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszi szépen! Megcsináltattam és semmi gáz nem volt azon kívül hogy leesett a vercukor szintem de nem volt baj kaptam szőlőcukrot :D
2016. márc. 24. 14:11
 5/6 anonim ***** válasza:
;) Akkor már csak a gyógyulási idő alatt tartsd be a kezelési útmutatót ;) Kellemes piercing hordást!
2016. márc. 24. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi szépen :)
2016. márc. 24. 19:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!