Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Szerintetek létezik odaadó ;...

Szerintetek létezik odaadó ; lelkiismeretes ügyvéd? Szerintetek Bíró a törvényekben leírt módon dönt?

Figyelt kérdés

#ügyvéd #Bírók !
2016. márc. 29. 17:42
 1/4 QUOVADIS1111 válasza:
Ugyanannyi van amennyi lelkiismeretes tanár, orvos, mosógépszerelő és takarító. Nincs olyan, hogy általában ,.ügyvéd", ,,bíró", csak emberek vannak, akik közül van ilyen is meg olyan is, ki így, ki úgy végzi a munkáját, van akinek ez munka, van akinek hivatás.
2016. márc. 29. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
..-de talán a törvényeket be kellene tartani , ne az ártatlanok fizessenek meg a téves ítélet miatt !!!
2016. márc. 30. 05:58
 3/4 QUOVADIS1111 válasza:
Erre csak annyit hogy az orvosnak minden szakmai szabályt be kéne tartani, hogy ne ártatlanok halljanak meg. A gépjárművezetőnek meg mindig be kéne tartania a KRESZT, hogy nem halljanak meg ártatlanok az utakon. Egy ideális világban mindenki jól végzi a dolgát és minden szabályt betart, a való világban meg a gépjárművezető túllépi a sebességhatárt és gyerekeket gázol, az egyszerű szomszéd nem köti meg a kutyáját és az széttép valakit, az orvosnak meg sem ideje sem szaktudása a gyógyításra és nem kezel jó, majd belehalsz... C'est la vie
2016. márc. 30. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Igen és igen.


Én ügyvédként lelkiismeretes vagyok - és az ismerőseim is azok (egy olyan kollégával találkoztam eddig, aki no comment...)


Az általam ismert bírók (jó sokan vannak, mert állandóan tárgyalok) szintén gyakorlatilag kivétel nélkül korrektek és igazságosak, és természetesen a jogszabályoknak megfelelően járnak el.

Szintén egy kirívó példát tudnék mondani, ahol a bírót direktben igazságtalannak éreztem egy konkrét ügyben (de más ügyeknél ugyanezt a bírót érdekes módon nem éreztem inkorrektnek).

Az más kérdés, ha pl. nem értek egyet az ítélettel, akár fellebbezek miatta, sőt, előfordult már, hogy másodfok visszadobta új eljárásra... A jogi megítélése a dolgoknak sosem egzakt és egyértelmű, de ez nem jelenti azt, hogy a bíró szándékosan törvényellenes lenne.

2016. ápr. 1. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!