Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mennyibe kerülne legyártani...

Mennyibe kerülne legyártani egy tervezett kardot és hol lehetne ezt megvalósítani?

Figyelt kérdés
Van egy kard fajta amit megszeretnék csinálni. Nem dísznek használni. Vagyis olyan kell ami rendesen használható. Kb mennyibe szokott kerülni egy kard? Merre lehet csináltatni?

2016. márc. 30. 15:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

A kardok egy különleges kategóriába tartoznak,

ha még használni is szeretnéd, az sokat dob az árán.


Ha komolyan gondolod a dolgot és nem valami olcsó helyen akarod megcsinálni, valamint minőség is kell, akkor több százezer forintba is kerülhet (lévén, hogy egyedi gyártmány, valószínűleg külföldön találsz megfelelő kovácsokat, elég ellenálló is legyen, stb stb)

2016. márc. 30. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Értem. Akkor szerinted külföldön több értelme lenne a dolgoknak utánna nézni? A pénz nem lesz akadály majd összegyűjtök valahogy a rávalót. Mégis egy közelítő értéket tudsz mondani. Semmi extra aranyberakásos díszítés meg hasonló nem lenne. Csak a kardhoz megfelelő acél plusz a markolat reszen fa. Ha tudsz segíteni de esetleg több info kellene akkor irok még ha több időm lesz
2016. márc. 30. 15:55
 3/11 anonim ***** válasza:

300 dollár környékén vannak a legolcsóbb kardok, rendelés miatt dobj még rá 100-150-et, kb 130'000 forint környékén lehet egy belépő szintű kard (és ez még csak az elkészítés, se szállítás, se egyéb).


És mint mondtam, ez a belépő szint. Illetve ez tényleg attól is függ, hogy HOL veszed.


Tehát lehet, hogy közelebb is lehet kapni őket, azt sajnos nem tudom.

2016. márc. 30. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Mit jelent konkrétan a belépő szint? Felakasztom a falra es nem rozsdásodik?
2016. márc. 30. 17:19
 5/11 anonim ***** válasza:

Belépő szint alatt azt értem, hogy nem olyan éltartó, nem olyan kemény, nem olyan a megmunkálása, stb stb.


Lehet már használni, de gyakrabban kell karbantartani, élezni, stb stb.

2016. márc. 30. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Milyen fajta kardról van szó? Japán és kínai stílusú kardokat lehet Kínában csináltatni 100.000 Ft körüli áron, de akkor te adhatod meg a kovácsolási stílust, méreteket, szerelékeket, stb. (tehát mindent). Minőség meg olyan amilyen; a pengét jól legyártják, a fa részeket viszont érdemes itthon csináltatni.
2016. márc. 31. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Nem tudom milyen fajta, elgondolkodva nem is biztos hogy pontosan kard, méreteiből adódóan gondolom annak. Sajnos kép nincs róla de úgy lehetne leírni hogy egy markolatban a tapéta vágóra hasonlító penge (azért jóval vastagabb és erősebb mint az előbb említett) amely kb 90cm lehet. Jól le írtam...
2016. márc. 31. 20:15
 8/11 anonim ***** válasza:

Tapétavágó?


Esetleg egy Machetára gondolsz? vagy egy kukrira? egy tőrre?

2016. márc. 31. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Mondtam nem tudok fogalmazni. Szóval egy egyenes pengével rendelkező kard melynek egy vágó éle can és hasonlít a vége a tapétavágóéhoz. Vagyis a hegye bizonyos fokban le van törve.
2016. márc. 31. 22:37
 10/11 anonim ***** válasza:

1. [link]


2. [link]

2016. ápr. 1. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!