Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » A nyugger kifejezés mennyire...

A nyugger kifejezés mennyire sértő egy nyugdíjasra?

Figyelt kérdés
2016. márc. 31. 15:09
 1/4 anonim ***** válasza:
93%

Ha jól tudom eredetileg ez a nyugdíjas n*gger összevont alakja volt, de mindenki simán nyugdíjasokra használja (ta).


Én azt mondom, hogy elég tiszteletlen és illetlen dolog, mint az, hogy tatának, vagy nyanyának hívj egy idős embert.

2016. márc. 31. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Vén szatyrot szoktam mondani, de átértem most a nyugerre, de persze mindezt csak magamba szoktam hangoztatni. :D
2016. márc. 31. 17:59
 3/4 anonim ***** válasza:
70%

Sértő, de na. Hogy is mondjam...

Szerintem a nyugdíjas =/= nyugger. A nyugger az egy külön faj, aki direkt ütöget a banyatankkal, előretolakodik a húspultnál, amikor még azt se tudja, mit akar venni, stb. Sőt, vannak olyan emberek, akiket én már olyan 30-40 évesen is nyuggernek hívnék. Az egy szubkultúra, egy életérzés :D

2016. ápr. 13. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ezért ne legyen senkinek lelkiismeret-furdalása... sértő -e vagy nem? Nos úgy gondolom, hogy komoly generációs problémák vannak az országban, de! Az, hogy valaki idős, önmagában az én tiszteletemre még alanyi jogon nem méltó. Azt pont úgy ki kell érdemelnie, mint egy 5 éves gyereknek. Magasról szarok az élettörténetére, csak az érdekel, hogy ott és akkor hogyan viselkedik, mit mond és tesz.
2018. szept. 6. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!