Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Angliában a másik oldalon...

Angliában a másik oldalon vezetnek?

Figyelt kérdés

Azt tudom, hogy az úton a bal oldalon, de úgy értem, a kocsiban a jobb oldalon?

Tehát minden forditva mint nálunk?


2016. márc. 31. 20:53
 1/5 anonim ***** válasza:
igen
2016. márc. 31. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 gnoomage ***** válasza:
Pontosan, ezért akar sok "újonc" megőrülni az első napokon, heteken... Bár ezt csak hallottam..(mármint a második részt, azt h bal oldalas szabály van az biztos...)
2016. márc. 31. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Igen, fordítva van a közlekedés. A kormány pedig a jobb oldalon van. Így van Ausztráliában és pl Japánban is.
2016. márc. 31. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Damn válasza:

"Tehát minden forditva mint nálunk?"


A válasz általánosságban igen, nem általánosságban pedig nem.

Habár a kormány a jobboldalon van nem minden kezelőszervet tükröznek, például a motorháztetőt nyitó kapcsoló eddig az összes autómban bal oldalon volt(itt angliában).

Még egy példa: a kézifék-et néha úgy alakítják ki bizonyos autókban, hogy jobbrább vagy balrább dőljön, biztosan tudom, hogy a Peugeot 407(2004-2008)-ben nem döntik a másik irányba csak azért mert a vezető a másik oldalon van.

Ugyanebben a típusban a pohártartót sem helyezték át, ami gyakorlatilag használhatatlanná teszi, mivel pont fölötte menne el a kezed amikor váltasz.


NAGYON fontos, hogy angliában NINCS-NINCS-NINCS balkéz szabály. Itt is a jobbkézszabály érvényesül.

2016. ápr. 4. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Damn válasza:

"gnoomage nevű felhasználó válasza:


Pontosan, ezért akar sok "újonc" megőrülni az első napokon, heteken"


Nekem 3-hétig volt problémám és nem a sávokkal hanem azzal, hogy jobb kézzel akartam váltani, állandóan nekivertem reflexből az ablaknak. Azzal sem volt problémám, hogy a sebváltón nincsenek tükrözve a fokozatok.


Ami nagyon érdekes az a következő:

Sokat ingáztam Anglia-Hollandia-Magyarország távot és többször is hónapokat töltöttem itt-ott mielőtt visszamentem volna a másik országba. Angliában SOHA nem rontottam el a sávot, sem pedig Hollandiában. Magyarországon azonban többször is a szembe sávba kanyarodtam ki, annak ellenére, hogy jobbra tartó közlekedésben 11 évet vezettem, míg baloldalon csak 3-at.

2016. ápr. 4. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!