Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Na egy ezer éves dolog. ...

Na egy ezer éves dolog. Mennyi: 2-2x2+2 az eredménye? Nem mindig a szorzás van előbb? Mármint nem 0? Sokan mondják hogy 2 vagy 4. Bárhova be írom vagy ki számolom mindig 0 jön ki :D Számológép, google, fejem bármi mindig 0. Hogy van ez?

Figyelt kérdés
Ha véletlen ne tudnám ne hlyézzetek le! Csak kérdezem! :D
2016. ápr. 1. 17:44
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

2*2=4 -> 2-4= -2 -> -2+2=0


Ezen nincs mit vitázni, a szorzás az elsődleges művelet, aztán balról jobbra a többi művelet.

2016. ápr. 1. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Jó ezt tudom. De ha azt írom hogy 0 akkor ezt írják a kommentem alá : 'De hülye vad nem tanutál matekon ez 4' Másik okos: 'Hulye ez 2!' + még helyesen se tudják le írni a szöveget. De folyik a vita rendesen most néztem meg itt egy pl :'Mivel sehol nincs zárójel, folyamatosan kell a műveleteket elvégezni 2-2=0 szorozva 2-vel = 0 . . 0+ 2= 2. . 2 a végeredmény'

Sok a buta ember? Vagy tényleg én lenni hülye? :D Anno írtam 0. Erre a sok okos nekem támad :D

2016. ápr. 1. 17:58
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem, ők tévednek, nem te vagy a hülye.

A zárójelek tényleg előbb állnak a 'rendben' de az nem váltja ki a szorzás/osztás előbbre valóságát.


Bárki is írta, hogy tévedsz, az egy fogyatékos majom lehet.

Kitalálom, 8-10 éves kisgyerekek egy ilyen tudtad-e oldal alatt?

2016. ápr. 1. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

[link]


Bocsi gyakori kérdések adminjai a linket! :D De ezt nektek is muszáj megnézni! Csak a kommenteket olvassátok el! Én megdöbbentem hogy hülyézik egymást, meg hogy okoskodnak...

2016. ápr. 1. 18:20
 5/14 anonim ***** válasza:

Ez az 'Ilona Szikora' szánalmasan ostoba :'D


Miért jön mindenki a zárójellel? Komolyan szánalmasnak tartom.

2016. ápr. 1. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Kb. Én nem mertem oda írni. Elég szépen le oltottak volna :D De ma már ilyen a nép. Azt hittem itt is elég sok okoska lesz :D
2016. ápr. 1. 18:43
 7/14 anonim ***** válasza:
Áh, az 'okoskákat' le szoktuk pontozni, ezért nem mernek okoskodni :'D
2016. ápr. 1. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
De mi értelme ennek a le pontozásnak? :D Soha nem értettem ezt a pontozós dolgot. :D
2016. ápr. 1. 19:05
 9/14 anonim ***** válasza:

Ha valaki hasznos választ ad, akkor felpontozod, ezzel jelezve, hogy hasznos választ adott.


Ha valaki veszekedik, vagy hülyeségeket ír, akkor azzal jelzed, hogy haszontalan választ adott,hogy lepontozod.


Több hasznos aspektusa is van a dolognak, de szerintem a legfontosabb: aki csak rátalál a kérdésre, mert érdekli, vagy neki is el volna a kérdése, nem kell, hogy megnézzen 9 millió haszontalan választ, hogy találjon egyet, ami ér valamit, elég, ha rápillant az arányokra.

Ha egy válasz nem hasznos, meg se nézi, ha egy válasz hasznos, azt tudni fogja.

2016. ápr. 1. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
De miért csak 72% a te válaszod? Hisz most írtad és senki se pontozott le! Mármint a többi is ennyi volt. Ha rá megyek a zöld kézre. Akkor is 72%. Ezt hogy? :D
2016. ápr. 1. 19:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!