Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Miért hibásodnak meg olyan...

Miért hibásodnak meg olyan könnyen a távcsövek, ha leesnek?

Figyelt kérdés

Nem nagy leesésre gondolok, hanem házon belül, szőnyegre.

Nekem 25 év alatt két távcsövem ment így tönkre. Leejtettem, és utána kettős képet mutatott, nyilván elferdült a két távcső (mert ezeknek a kézi távcsöveknek két kukucskálójuk van) közül valamelyiknek a tengelye.



2016. ápr. 1. 21:30
 1/3 anonim ***** válasza:

vagy elferdül a cső, vagy eltörik a tükör/üveg.


Kismillió oka lehet annak, hogy miért mennek tönkre, egy dolog biztos: az ég világon semmi sem szereti, ha leejtik.

2016. ápr. 1. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nem a leesésre lettek tervezve.


Volt adatgyűjtő berendezésem 30 ezer forintért, és volt ipari adatgyűjtőm, amit akár le is ejthettem, 720 ezer forintért. Adatgyűjtőben 690 ezer forintba kerül a dobálhatóság!

2016. ápr. 2. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm az értékes hozzászólásokat!

Az előző távcsövem valamikor 2000 körül romlott el, és kb. 2000 Ft-ért javíttattam. Amikor másodjára elromlott kb. 5 éve, már nem voltam türelmem vele foglalkozni.

Ez kis olcsó kukker is megvan 10 éve, most voltam olyan béna, hogy leejtettem a szobában a szőnyegre, de ezt is zokon vette.

Szerintem lemondok ezekről a binokulárokról – bár a szemnek kényelmesek – és áttérek a monokulárokra. (Nem tudom a színmagyar megnevezéseket.)

Ha csak egy cső van, akkor kevesebb a meghibásodás esélye, bár, tudom, azokat is, ha leejti az ember, biztos történik velük valami.

2016. ápr. 2. 02:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!