Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogyan lehet az, hogy ha...

Hogyan lehet az, hogy ha valaki szándékosan megöl egy embert alig kap pár évet érte? Milyen világba élünk mi?

Figyelt kérdés
Nem rég olvastam sorozatgyilkosokról egy cikket és felfoghatatlan, hogy pl. valaki 100 ember megöléséért kapott 20 évet, vagy egy ápolónő 138 csecsemő halála miatt 4 évet. Szerintem ha valaki megöl egy embert az kapjon életfogytiglant, nem hogy 100-at....nem?

2016. ápr. 2. 11:38
 1/4 A kérdező kommentje:
Ezt nevezik a bírók igazságszolgáltatásnak?????
2016. ápr. 2. 11:39
 2/4 anonim ***** válasza:

Én meg azt olvastam, hogy Barack Obama földönkívüli, és hogy a pápa a kommunista zsidók bábja.


Hol olvastál ilyet?

2016. ápr. 2. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

1. A bírók tudják a törvényeket. Ha valamiért 2-től 8 évig terjedő büntetést lehet adni, akkor nem adhatnak 15 évet, ez gondolom tiszta.


2. Azt, hogy miért mennyi büntetést lehet kiszabni, nem a bírók döntik el, hanem a törvényhozás, ami a magyar rendszerben megfelel a parlamentnek.


3. A törvényeket tehát a parlament hozza. A parlament döntése egy bizonyos területen érvényes csak. A magyar parlamenté Magyarország egész területére vonatkozik. A parlamentek által hozott döntések pedig nyilván nem egyformán szigorúak, vannak szigorúbbak és megengedőbbek egyaránt.


Egy példával szemlétethető. Anders Breivik 77 embert ölt meg 2011 nyarán. A büntetése 21 év letöltendő börtön. Norvégiában tehát jóval megengedőbb a törvény, mint nálunk. Magyarországon szinte biztos, hogy életfogytiglant kapott volna. De lett volna, ahol halálbüntetést kapott volna.


Tehát a válasz, hogy ne a világot hibáztasd, hanem egyes törvényhozókat, akik ilyen törvényeket szabnak meg. Ahogy említettem az 1. pontban, a bírók tudják a törvényeket, akik ebből gazdálkodhatnak. Ha a törvényben a maximális büntetés 21 év, akkor nem adhat többet. Ő a legszigorúbb kiszabdaó büntetést adta, a törvény ilyen, nem bíróké.

2016. ápr. 2. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
91%
Állatokbol mert milliókat ölnek ,kinoznak mindennap,és megtehetik,kit érdekel pár szaros ember a 7 milliárdbol?
2016. jún. 25. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!