Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Milyen büntetésre számithatok...

Milyen büntetésre számithatok lopásért ami értéke 60-70ezer ft és 2-en voltunk benne a lopásban. A kocsit a rendörök lefoglalták és kell e külön fizetni érte h ök tárolják? Még nem voltam büntetve Lesz e birosági tárgyalás vagy csak jön a bünti?

Figyelt kérdés
2010. ápr. 5. 15:24
 1/6 anonim ***** válasza:
Fizetni kell azért, amiért tárolják az autót. 20.000 forint föllötti érték lopásáért már börtönbüntetés járhat, és lesz tárgyalás is. A börtön nem biztos, függ a kortól, előélettől, és az eltulajdonított tárgytól. Lehet ebből felfüggesztett + pénzbírság (valószínüleg 100,000 ft fölötti), vagy a pénzbírság összegét elosztják, és úgy kell börtönben tölteni a napokat (nem tudom most hány ft 1 nap)
2010. ápr. 5. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
köszi a választ mennyire biztos amit válaszoltál mennyit kell fizetni a kocsi tárolásáért?nem voltam még büntetve
2010. ápr. 5. 19:47
 3/6 anonim ***** válasza:
Hát nagyjából valami ilyesmire kell szamítani. Azt, hogy mennyit kell fizetni, nem tudom. Rendőrnek tanultam, de mivel nem dolgozom benne, nem 100%. Az egyik ismerősöm súlyos testiért kapott 2 év felfüggesztettet, és ha jól emlékszem 50,000 pénzbírságot, + 2 év alatt heti egy alkalom pártfogóhoz járás(és ugye ami ezzel jár, nem mehetsz bulizni, nem fogyaszthatsz nyílvános helyen alkoholt...,mert akkor ő ezt jelenti.) Valószínűbbnek ezt tartom, pláne, ha fiatalok vagytok. Arra remélem figyeltetek, hogy a vallomásban minden egyezzen, mert abba szeretnek belekötni.
2010. ápr. 5. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
össze akarnak majd zavarni a kérdésekkel?milyen hamar zárulhat le ez az egész?lecsukni csak nem fognak?a kocsit mikor adják vissza? a birosági költséget is nekünk kell fizetni?
2010. ápr. 5. 20:29
 5/6 anonim ***** válasza:

A kocsit visszakapod, amint megvan az ítélet, kivéve, ha nincs pénzed a bírságot kifizetni, mert akkor elárverezik. Igen, van olyan, hogy belekötnek apróbb dolgokba, ha akarnak, ez emberfüggő, aki szemét igen. A bíróságot ha jól emlékszem nem kell fizetni, csak, ha nem tetszik amit rádvernek, és fellebezel. (ez nagy pénz+ az ügyvéded)

Volt olyan mikor tanultunk, hogy 4 kölyök kiszedte a vasút táblát, és bedobták az erdőbe, 3 azt mondta jobbra dobták, 1 azt, hogy úgy emlékszik balra, ebből nagy botrányt csináltak feleslegesen+ 4 órán át hallgatták ki őket. Ilyenekre gondolok, hogy egyezen a vallomás.

2010. ápr. 5. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Az egyik haveromra ráhúzták a vizes lepedőt fű miatt. Persze ő is sáros volt. Hetekig jártak tárgyalásokra, majd egy évre nevelőintézetbe zárták. De nem változtatott rajta semmit.
2010. ápr. 6. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!