Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Az utcán hajnalban BP-n...

Az utcán hajnalban BP-n lefoglaltak tőlem egy "boxer"-t. Mire számíthatok?

Figyelt kérdés
Szabálysértési eljárás keretein belül hajnalban lefoglalták tőlem az a kb. 400 ft értékű "vasdarabot", mely önvédelmi célt szolgált volna. Mennyi pénzbüntetésre számíthatok? Nem vagyok büntetett előéletű. Ill. mennyi az átfutási ideje?
2010. júl. 30. 19:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
43%
Minek hordsz magadnál vasdarabot?
2010. júl. 30. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
60%
ez illegális, akárcsak a pillangókés.
2010. júl. 30. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Ez nem volt egy hülye kérdés, ellenben a a válaszok igen. Tisztában vagyok vele hogy illegális, a pillangókés mint vágóeszköz nem illegális ugyanaz vonatkozik rá mint bármely bicskára, 8cm nél kisebb vágóél/pengehossz nem illegális. Majd ha 1 éven belül téged rabolnak ki durván 1 évben 3x ebből 2x fényes nappal, te is meggondolod hogy mit hordj maganál és mit nem... Valaki érdemes válasz?
2010. júl. 31. 15:43
 4/11 A kérdező kommentje:
ui. a késhez hacsak nem 2 élű
2010. júl. 31. 15:48
 5/11 anonim válasza:
100%
Kedves kérdező! A pillangókés mérettől függetlenül közbiztonságra veszélyes eszköznek minősül, azaz tilos magadnál tartani közterületen, hiába 8 cm-nél kisebb. A boxer szintén az, szerintem 50.000 ft körüli pénzbírságra számíthatsz. Üdv: egy rendőr
2010. aug. 1. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
100%

Az utolsó vagyok, rájöttem tévedtem, a pillangókés ha 8 cm-nél rövidebb pengehosszúságú, akkor lehet nálad. Viszont a rugós kés és a francia kés pengehosszúságtól fügetlenül tiltott.


Egy kis kiegészítés, mit ne tarts még magadnál közterületen:


A közbiztonságra különösen veszélyes eszköz:


a) az olyan szúró- vagy vágóeszköz, amelynek szúróhosszúsága vagy vágóéle a 8 cm-t meghaladja, továbbá a szúróhosszúság vagy a vágóél méretétől függetlenül a dobócsillag, a rugóskés és a szúró-, vágóeszközt vagy testi sérülés okozására alkalmas egyéb tárgyat kilövő készülék (különösen: íj, számszeríj, francia kés, szigonypuska, parittya, csúzli);


b) a jellegzetesen ütés céljára használható és az ütés erejét, hatását növelő eszköz (különösen: ólmosbot, boxer);


c) a lánccal vagy egyéb hajlékony anyaggal összekapcsolt botok, nehezékek;


d) az olyan eszköz, melyből a szem és a nyálkahártyák, illetve a bőrfelület ingerlésével támadásra képtelen állapotot előidéző anyag permetezhető ki (gázspray);


e) az olyan eszköz, amely az utánzás jellege és méretarányos kivitelezése miatt megtévesztésre alkalmas módon hasonlít a lőfegyverre (lőfegyverutánzat);


f) az olyan eszköz, amely elektromos feszültség útján védekezésre képtelen állapot előidézésére alkalmas (elektromos sokkoló);


g) az olyan eszköz, amely a zárszerkezetek illegális kinyitására vagy feltörésére szolgál (különösen: álkulcsok, mechanikus vagy elektromos elven működő zárnyitó szerkezetek).

2010. aug. 1. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
hm... 50 ezer jó magyar ft. Jobban jártam volna ha franciakulcsot viszek. Ez szabálysértés, ettől függetlenül erkölcsi bizonyítványt kapok katonatiszti felvételihez? Ill. ilyen magas összegnél lehet részletfizetést kérni?
2010. aug. 1. 01:12
 8/11 anonim válasza:
Kapni fogsz majd egy határozatot, ami ellen kifogással lehet élned. Ezzel sztem érdemes lenne élned, ha írsz egy kifogást, akkor bíróság elé fog kerülni az ügy, ahol el tudod mondani, hogy miért is volt nálad ez az eszköz, tudod magad egy kicsit mentegetni. Általában ilyenkor a bírák enyhítenek az összegen. De ha nem élsz ezzel a lehetőséggel, akkor lehetőség van részletfizetéste, vagy ha nem fizetsz egyáltalán akkor átváltoztatják közmunkára (5000 ft/nap). Szerintem, ha munkanélküli vagy, akkor érdemeseb ledolgozni. Egyébként megfogod kapni az erkölcsi bizonyítványt, mivel szabálysértést követtél el, nem bűncselekményt. Az utolsó válaszoló vagyok megint.
2010. aug. 1. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:

Kedves utolsó válaszíró!


Ön szerint nincs egy kis logikátlanság abban, hogy minden olyan eszkõz illegállis, amivel az ember egy szabályokat nem betartó támadó vagy támadók ellen megvédhetné magát? Például egy 40 kilós csaj, hogy tudja megvédeni magát az utcán mondjuk négy férfi ellen ha még egy gázspray sem lehet nála, hogy vészhelyzetben használni tudja?

2012. márc. 19. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 win válasza:
Szerintem alkotmányellenes az a törvény mely nem engedi hogy értékeidet, magadat, életedet meg tudd védeni valamivel, ha már az állam nem tud megvédeni.
2015. nov. 10. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!