Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Miért teremtette meg Isten a...

Miért teremtette meg Isten a weabookat?

Figyelt kérdés
Avagy miért istenítik annyira Japánt, amikor semmit nem tudnak róla? (Láttam egy képet. Őszintén, nekem Hokkaido nem tetszik.)

#anime #Japán #Isten ments
2016. ápr. 8. 21:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Hát ha egy kép alapján döntöd el, hogy tetszik-e vagy nem, akkor te még kevesebbet tudsz Japánról...

Egyébként meg miért baj az, hogy istenítik Japánt? Az ő dolguk, nem ártanak ezzel senkinek.

2016. ápr. 8. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Nem az a bajom, hanem az, hogy a többi kultúra már nem jó. Szerethetik a kultúrát, szerethetik az animéket, mangákat meg ilyeneket, de ne csináljanak magukból hülyét. Láttam egy oldalt, ott is szinte mindenki elkezdte szidni, hogy hogy lehet ennyire idióta, meg minden. Csodálom azokat, akik ezt kibírják.


/Én személy szerint sok nép kultúráját szeretem/

2016. ápr. 8. 21:21
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Azért, mert csak felszínesen ismerik a Japán kultúrát, értsd: annyit ismernek belőle amennyit az animékből mangákból láttak (szóval szinte semmit). De ahogy észrevettem a legtöbb Weeaboo igazából nem is érdeklődik a Japán kultúra iránt, csak megpróbálják beskatulyázni magukat ebbe a sztereotipikus otaku szerepkörbe. Legalább is azok akiket én ismerek egytől-egyig ilyenek, nyílván nem mindenki.
2016. ápr. 9. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Nos.. Nehéz kérdés ez igaz. De azt kell mondjam, az előző felhasználó igazat írt neked.Az emberiséget illúziók alkotják és táplálják mindegy hova nézel.Azt látják ami nekik tetszik.Anatómiában van egy olyan téma, mint pl.: "Az agy", s ezen belül tanulják a "Reticuláris Formáciá" (Latin) nevű pontot, mely arra szolgál, hogy kizárja a "Mi világunkból" a számunkra fölösleges (nem érdekes) információkat.

Személy szerint én nem istenítem a japánokat, de nagyon tisztelem és elismerem! Nem néztem sok japán animé-t, nem is izgatott nagyon. Egyetlen volt, ha még emlékeztek: Inujasa-Cagome (nem tudom hogy írják helyesen). Az kb jó volt. Japán harcművészetre jártam kerek 7 éven át. És fegyelmet tanultam, elismerést, kultúrát, japánul parancsokat, meghajlást a másik előtt, hogy ne becsüljek alá soha senkit, és számos jó dolgot. Igaz az edzőm nem japán volt, de még közel sem az. Szeretem a sárga bőrű embereket, s egyaránt a feketéket is :) De MAGYAR maradok mindegy hol élek, mindegy mit tanulok, és kitől születésemtől-holtamig..

2016. ápr. 10. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:

Én nagyon szeretem japánt, az animéket,a nyelvet, a kúltúrát. Lehet, hogy sokat nem tudok róla, mert nem ott élek. De sokan istenítenek szinészeket/énekeseket/focistákat...stb. De akkor miért baj, ha valaki japánt szereti? Ne haragudj ezzel kapcsolatban, csak bennem sok a düh, mert aki nem szereti az animéket azok szidják azokat akik szeretik. Animéseknek kell a kitartás :D De, ha nem tudod felfogni, hogy mindenkinem lehet ízlése,akkor.... Most zavar téged, ha valaki mást szeret mint te? Nem minden fiú szereti a focit és autókat, ahogy nem minden lány szereti a violettát, meg twighlightot. Minden ember más. Ne terjeszd másra az ízlésed.

És, ha ennyire nem érted meg ezt, akkor nézz meg egy jó animét, és utána mond el a véleményed!

Ajánlom a Sword art online-t, vagy a Tokyo Ghoult, ahhoz hogy megértsed ezt a világot.

2016. ápr. 10. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Jézus isten csak a SAO-t ne.. Ha nem káposztalé van a fejében akkor nem megérteni hanem kiröhögni fogja utána az animéket :D

A TG az elmegy. Pár shot után még élvezhető is..


A kérdezőnek:

Én bevallom őszintén nagyon kevés ilyen emberrel találkoztam. Online párral igen, de társaságban, conon még nem nagyon. Szerintem Magyarországon még nincs annyi weaboo. Persze a weaboo nem egyenlő azzal hogy szereti és érdekesnek találja a Japán kultúrát, úgy még én is annak számítanék.

2016. ápr. 10. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
73%

Utalom a focit ,meg az autokat :D

20F

2016. ápr. 15. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Beskatulyázod a kérdésed tárgyában szereplő embereket.


Én magam nem vagyok weeaboo, ha már mindeképp magamra akarnék aggatni egy kifejezést, akkor az az "otaku" lenne. (Ami japánul bármilyen "függőségre" igaz amúgy, otaku az, aki nagyon sokat olvas/filmet, sorozatot néz/vagy bármi más.)


Ismered az összes ilyen weeaboot, hogy ezt így ki tudod jelenteni? Nem állítom, hogy nincsenek olyanok, akik tényleg csak felszínesen ismerik Japán kultúráját, de az elnevezés alighanem az igazi ilyen érdeklődésű emberekre illik. Ha valamit imádsz, egyenesen következik, hogy érdeklődsz utána -> vagyis utánaolvasol, utánanézel valamilyen formában. Tehát, ha a tudásuk nem is olyan mélyenszántó, hogy hivatalos japánológusok legyenek belőlük, felszínesnek semmiképp sem lehet nevezni az "igazi" weeabookat.

Ne a divatmajmok alapján ítélkezz, azt tanácsolom. Ez olyan, mint "minden szőke lány IQ-ja egy krumpliéval egyenrangú, és az élete 90%-át facebookon meg a plázában tölti". Vagyis hülyeség. Valójában, az a kevés (kb 10) szőke lány, akikkel minimum heti szinten tartom a kapcsolatot, csak ketten imádnak vásárolgatni - ehhez képest viszont orvosira járnak, szóval nem hiszem, hogy hülyének lehetne nevezni őket. Egy sztereotípiát nem nehéz megcáfolni, elég példát hozni arra, hogy nem igaz.

2016. ápr. 15. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

8-as: Még csak nem is kell beskatulyáznom se a weebookat, se az otakukat, megteszik ők maguktól. Holott, ha kicsivel jobban tisztában lennél az otaku szó jelentésével, akkor semmiképp sem használnád magadra ezt az undorító és sértő kifejezést, amit a modern "animefan" divatból aggat magára, miközben nem hogy a japán, de az anime kultúrát sem ismeri valójában. A válaszodból egyértelműen lejön, hogy nem éred fel valójában mennyire is sértő ez a két kifejezés, és hogy miért is használják őket első körben.


5-ös válaszolónál dettó ugyan ez a helyzet. Az égadta de világon semmi gond nincs azzal, ha érdekel egy idegen kultúra, sőt szerintem kifejezetten hasznos és értelmes dolog egy másik nép szokásai/kultúrája után érdeklődni, legyen az bármelyik. De a weeaboo kifejezést nem arra használjuk, aki érdeklődik a japán kultúra iránt, hanem arra aki annyira ráfügg az animékre/mangákra, hogy bemesélni magának, hogy őt nem csak a vacak shounen/ecchi animék érdeklik, de már maga a japán kultúra is. Egy weeaboo nem pusztán betegesen elzárkózik a bármilyen más szub, vagy egyéb kultúrával való ismerkedéstől, hanem még a japán kultúrára is rossz fényt vet, azzal hogy folyamatosan próbál animékben látott módszerekkel japánként viselkedni. Megsúgom: A valóságban japán messze nem az az álom hely, mint ahogy az animékben beállítják. Hierarchizált társadalom, kegyetlen munkamorál, iskolai és munkahelyi depresszió, elzárkózottság, menekvési vágy. És pontosan ezen negatív tényezők végterméke az otaku és a hikikomori. Szóval ezek után, hívjátok magatokat büszkén otakunak vagy weeaboonak. Itt nincs általánosítás, ez a két kifejezés egyértelműen szomorú és sértő, a hozzájuk kapcsolt emberek pedig szánalmasak, és segítségre szorulnak.

2016. ápr. 15. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Hadd áruljam el, #9, hogy pontosan tudom mit jelent az otaku eredetileg. Azonban, ha hiszed, ha nem, az átvett kifejezések jelentése változhat. Pontosan emiatt, bár Japánban valóban, lényegében a qrwa anyjába is elküldheted az illetőt, ha otakunak hívod, mert káromkodásnak is elmegy azt tekintve, hogy mire vonatkozik, de nyugaton már más vonatkozásban használatos. Olyan, mint amikor a japánok átvettek egy rakás kínai írásjelet, aztán a fele tökmást jelent, mint kínaiban, pedig az on olvasatban megegyeznek vagy hasonlóak a kínai kiolvasáshoz.

Magyarul, itt nyugaton az otaku már "anime/manga rajongót" jelent, nem pedig azt, amit eredetileg. Ezen nem okoskodnod kellene, hanem elfogadnod, mint tényt - eleinte valószínűleg tényleg csak a "divat" miatt volt ez az elnevezés, hogy a te szavaiddal éljek, de azóta már átalakult jelentése, a világ ezen oldalán legalábbis.

2016. ápr. 15. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!