Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Lefordítana valaki németre?

KiralyDorka kérdése:

Lefordítana valaki németre?

Figyelt kérdés
A majdnem szerelmek azok töltelék-kapcsolatok. úgy gondoljuk, kihúzzuk, kiböjtöljük az időt bennük, amíg el nem jön az igazi, nagy érzés. A majdnem szerelmekben azonban ott rekedünk, a halánték őszül, a mozdulatok lassulnak, gyengül az együttlét szívverése. Eltelik az élet. Megtanultam, hogy ezt nem akarom. Sokat tanultam. Például azt, hogy a legjobbat érdemlem, ellenkező esetben csupán az időmet pazarolom, és az limitált. Különösen alacsony lett a hülyeség-toleranciám. Megtanultam, hogy vannak életszabályok, melyek nem elcsépelt klisék, és örök igazságok. Például, ha valaki velem akar lenni, akkor minden porcikájával azon lesz, hogy ez megvalósuljon. Ha valaki számára fontos vagyok, akkor minden rezdülése és megnyilvánulása erről árulkodik majd. Ha valaki érzéseiben folyamatosan, hosszú távon bizonytalan vagyok, kétségek között vergődöm, és a kapcsolat nem nyújt érzelmi biztonságot, akkor nem a megfelelő emberrel van dolgom. Ez ilyen egyszerű. Megtanultam azt is, hogy őszinteség, és tiszta, világos szavak nélkül csak szeparált, magányos lakatlan szigetekre sodródunk egymástól. Kár a fájdalomért, és az elvesztegetett időért. Kár a hosszan tartó csend periódusokért is, csak az értetlenség, és a kiégés erdejébe sodornak. A szerelem és a tisztelet felbecsülhetetlen ajándékok. Ha valaki képtelen ezt viszonozni, akkor nem érdemli meg, hogy bármit is adjak önmagamból. Az önbecsülésemnek tiszta, átlátható határa van. Nem vagyok karitatív szolgálat, online katalógusból kiválasztott kellemes társaság, kulináris élmény, vagy látogatható szépség. Nincsenek funkcióim, nem csupán szexre, főzésre, vagy kulturális eseményekre vagyok programozva. Megtanultam, hogy egyszer és mindenkorra sutba vágjam a játszmákat. Kissé unalmas az állandó görcsölés, a kényelmetlenül fájó megfelelési kényszer. A játszmák csak a valódi, őszinte intimitás pótlékai. Megtanultam, hogy időnként szabadjára kell engednem a bennem élő gyermeket, legyek játékos, kreatív, és spontán. De ne engedjem, hogy bárki agresszív dominanciát sugározzon, és úgy álljon fölöttem. A „totál be vagyok havazva” a gyávák és az érdektelenek kifogása. Ha valakinek számítok, akkor soha nem lehet annyira elfoglalt, hogy ezt ne mutassa ki. Felgyorsult a világ, mégis a napot saját épülésünk és kedvteléseink függvényében osztjuk be, vagyis arra van időnk, amire akarjuk, hogy legyen. Ezért a „nem tudtalak visszahívni, totál be voltam havazva” számomra lényeges üzenetet hordoz, szinte ordít. Ebben a kapcsolatban nem vagyok fontos, és semmi keresni valóm benne. Ha tudni akarom a választ, meg kell kérdeznem. Nem kell álmatlan éjszakákon át, izzadtan, kétségek között, gyilkos gondolatokkal a fejemben vergődnöm. Nem kell hűtlenség-algoritmust felállítani a fejemben, mielőtt bármilyen háttér információról tudnék. Nem kellenek a rémtörténetek sem a kapcsolatunk lassú haláláról. Meg kell kérdeznem, ha bármilyen kétségem van. Miért elérhetetlen érzelmileg? Miért nem válaszol a hívásaimra? Ki volt az a nő az étteremben? És mi a baj velünk mostanában? Fel kell tennem a kérdéseket nyugodtan. Különben soha nem tudom meg a választ. A szeretet önmagában nem elég, és soha nem építhetek stabil szerelemvárat mások boldogtalanságára. A szerelem talán legkeményebb leckéje ez. Szeretek valakit, de arcul csap a felismerés, hogy a szeretet mégsem győz le mindent, és számos ellenérv emel barikádot a boldogságunk elé. Megtanultam, hogy szeretőnek lenni gyakran csupán egyoldalú karitatív tevékenység, amely során elszürkült, befásult férfiak házaséletét színezem újra. Közben fokozatosan szürkítem, és halványítom a sajátomat, és a folyamat végén hiába keresem az igazi arcom különös ismertetőjegyeit a tükörben. A szeretőség egy érzékeny, lélek-intelligens nőnek nem való, nem való a képzelt szerelemketrecben való ücsörgés, ahol egyre csak várunk, ahol sosem kapunk eleget, akkor sem, ha a test jóllakott, a lélek sajnos halálra éhezik

2016. ápr. 14. 08:38
 1/1 anonim ***** válasza:
Szerintem valakit penzert kerj meg. Ex iszonyu hosszu!:)
2016. ápr. 15. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!