Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Milyen lehetőségeim vannak az...

Milyen lehetőségeim vannak az életben érettségi nélkül?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

17 éves vagyok, szakközép iskolába járok, viszont nem igazán megy, nincs sok motivációm a tanulással kapcsolatban.

Tudom, hogy az a megszokott, hogy az emberek befejezik az iskolát, legyen az szakmunkás, szakközép, gimi, főiskola, bármi, és elmennek 40évig dolgozni pár száz ezer ft-ért havi szinten, legtöbb esetben még a 200.000-et sem kapják meg, és 40 éven keresztül, hónapról, hónapra élnek, és azt számolgatják, hogy mire elég, és mire nem, nyugdíjba mennek, és a feléből megpróbálnak megélni amíg meg nem halnak.

Őszintén? Nekem ez az élet stílús nem tetszik.

Nem akarom, így leélni az életemet.

Szerintem 1001 lehetőség van az életben, amivel komolyabb sikereket lehet elérni.

Viszont most térjünk vissza hozzám. Bukásra állok matekból, és már nincs sok esélyem kijavítani, de a pótvizygán sincs sokkal több esélyem, hogy bepótoljam az egész évi témát és egyszerre az egészből össze hozzam azt a szintet, hogy ne kelljen évet ismételnem.

És akkor mi a garancia, hogy jővőre nem fogok ugyan így megbukni matekból? Bár átmehetnék egy másik iskolába, de ott sincs garancia arra, hogy nem bukok meg.

Szóval tegyök fel, most megbukok, oké, rendben, -1 év, utánna még van 2 év éretségi-ig. ( Úgy ha ezek után már nem bukok meg semmiből. )

3 év el is ment az életemből, na de megvan az érettségi. Egy érettségivel gyakorlatilag még semmit nem tudok kezdeni, szóval ezek után még tovább kell tanulnom. Egyébként egyáltalán érne valamit az érettségi, ha külföldön dolgoznék? Nem érne semmit igaz? 3 évig iskolába járék még érte, és nem is érne semmit, ha külföldön dolgoznék?

Na, de akkor még + 1év amíg szakmát is kitanulom teljesen, és akkor megvan az is, de ez a szakma nekem igazából nem is tetszik különösebben, nem tudnám elképzelni az életem, úgy, hogy egész végig ezen a területen dolgozok, szóval elmegy így 4 év az életemből, 21 éves vagyok, most jönne a 40 éves rész, amikor egy olyan munkát kéne csinálnom, ez alatt a "pár" év alatt amit nem igazán szeretek.

A szüleim ezt csinálják, és nap mint nap megy panaszkodás. Én nem akarok olyan lenni mint ők 40x évesen!

Lennie kell más lehetőségnek is!

Eddig a helyzetem mutattam be, most viszont jön a kérdés része, mit tudok kezdeni magammal, olyan munkák érdekellnek, amiknél nem nézik az iskolai végzettség, persze nem olyanra gondolok, hogy kukás, meg stb.. az ilyeneket hanyagoljátok, olyan munka érdekell, ahol szorgalom, kitartás, a terület folyamatos tanulásával, sikereket lehet elérni, és haladni lehet.

Tudom ,hogy nem erről az oldaltól kell várnom a megváltást, csak egy szimpla kérdés, hátha valakinek van valami jó javaslata, szerintem egy próbát mindenképpen megér.

Egyébként, van két tervem már, az eggyikel pár éven keresztül, havi többszáz ezreket tudnék keresni, és ilyen napi 2 órát kéne csak foglalkoznom vele, ez részben a hobbim is, de csak akkor keresem meg vele ezt az összeget ha tény összejönnek a dolgok, de ez még így sem elég a megváltáshoz, mellette egy másik lehetőségem is lesz, pár hónap alatt már többen elérték vele a havi 1M+-os keresetet, ami nem semmi, csak kitartóan kell, csinálni, ez egy nagyon jó lehetőség, de bent van a pakliban, hogy nem jön be, na akkor kéne egy B terv.

Nem lett rövid, de köszönöm, hogy végig olvastad, és foglalkoztál a kérdésemmel.


2016. ápr. 17. 20:56
 1/3 anonim ***** válasza:

Hűha, ez aztán az összetett kérdés!

Először is hidd, el, hogy nem vagy egyedül ezekkel a problémákkal! Szinte mindegyik fiatal azzal küszködik ma, hogy vajon érdemes továbbtanulni, egyetemre menni, hogy ha maga a diploma se ér semmit...

Sajnos sem az érettségi, sem pedig a diploma nem garantálja azt, hogy valaki jól fog boldogulni a jövőben. Itthon nem sok esély van, a jobb munkákat az ember akkor szerezheti meg, hogy ha kellő protekcióval rendelkezik.

Minden esetre egy biztos: az önéletrajzban jól mutat az érettségi, a szakma, és a diploma egyaránt.

Viszont ezeket nem szabad csak azért elvégezni, hogy a munkáltatók szemében jobb fényben tűnj fel! Magadnak tanulj! Azért, mert érdekel.

Egyébként érettségi nélküli, jó fizetési lehetőséggel rendelkező munkák általában a szállítmányozás területén vannak, férfiak részére. A vezetői, kamion-sofőri állások ugyan kemények, de jól fizetnek, és nem kell hozzájuk diploma.

2016. ápr. 20. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Mi volt a pótvizsgán?
2017. ápr. 16. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Hányadikos vagy?
2017. ápr. 16. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!