Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hajhullás miatt lelki problémá...

Hajhullás miatt lelki problémáim vannak? (25/L)

Figyelt kérdés

Szóval az a helyzet, hogy kb. másfél éve hullik a hajam. Elég bonyolult a történet, először vashiányt és enyhe autoimmun pajzsmirigy alulműködést diagnosztizáltak, ezekre most is szedek gyógyszert, rendben vagyok. Viszont kiderült még, hogy van egy genetikai eredetű hormonális betegségem (Late Onset CAH, mellékvese probléma), ami miatt sok bennem a férfihormon. Általában szteroidot adnak erre a bajra, de én sajnos nem toleráltam, nagyon rosszul voltam tőle (az én esetem enyhének számít, a szteroid meg a súlyos esetekben segít). Nos kamaszkorom óta szőrösebb vagyok, ezzel úgy nagyjából megbarátkoztam, epilálással jól karban tartható. A hajhullás azonban nagy eséllyel emiatt van, mindenhonnan hullik, de elöl már nagyon látszik, hogy ritka. Még nem próbáltam más hormongyógyszert (valszeg ez lesz), de egyáltalán nem biztos, hogy segíteni fog bármi is. Nagyon el vagyok keseredve emiatt és az amúgy is gyenge lábakon álló önbizalmamat teljesen tönkretette. Szépnek mondanak egyébként, formás vagyok de vékony, amúgy a hajam is szép hosszú, fényes, gyorsan nő (csak ugye egyre kevesebb). Van barátom is, aki nagyon kedves és próbál nyugtatgatni, de annyira félek, hogy elhagy, ha tovább romlik a helyzet :(

Szerintetek mennyit számít ez? Hiszen én eddig is és továbbra is mindent megteszek, de ha nem használ semmi, örökre egyedül maradok?



2016. ápr. 22. 18:22
 1/2 anonim válasza:
Nekem is nagyon hullott, minden mosásnál egy marékkal kihullott. Több dolgot kipróbáltam, semmi eredménye nem volt. Aztán valaki javasolta a Zinkorot cinktablettát és azóta max 2-3 szál hullik ki egy mosásnál.
2016. ápr. 24. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
köszi, megpróbálom, de nálam valószínűleg hormonális a baj, ami elég nehezen (vagy egyáltalán nem) kezelhető :/
2016. ápr. 25. 00:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!