Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Jelentkezni szeretnék a...

Orfeus kérdése:

Jelentkezni szeretnék a Farncia Idegenlégióba. Van esélyem úgy bekerülni fiatalként, hogy van egy gyerekem?

Figyelt kérdés

22 éves vagyok, majd 10 évet sportoltam versenyszerűen (Kyokushin karate), úgy érzem fejben is ott vagyok. Keresem a kihívást amit a jólfizető állásomban sem találtam meg. A probléma az hogy van egy 7 hónapos kisfiam, viszont a sok vita miatt nem élünk együtt, én egyedül élek, a baba pedig az anyukájával nagyszülőknél van.


Több helyen olvastam hogy le kell tagadni, van aki azt mondja hogy jobb őszintének lenni. Mai viszonylatban ti mit tennétek a helyemben?


Úgy gondolom ott megtalálnám a számításaimat, megszoktam az edzéseken a fegyelmet és a bajtársiasságot, viszont ez a mindennapi életből hiányzik nekem, ott ez alap követelmény.


Előre is köszönöm!



2016. máj. 2. 06:49
1 2 3
 1/24 anonim válasza:
87%

"fegyelmet és a bajtársiasság", de azért az újszülött gyerekedet meg ott hagynád és elmennél külföldre!


Esélyed lehet, hogy van bekerülni, csak ezzel cserben hagyod a saját gyerekedet. Lehet, hogy az anyjával nem jössz ki, de a gyerekért akkor is felelős vagy és nem kéne apa nélkül hagynod, tartásdíjat is fizetned kéne esetleg. Nevelje az egyedül mi? Te addig meg vagánykodsz külföldön kihívásokat keresve. Tudod mi a kihívás barátom? A gyereknevelés és a hűség a szeretteiddel szemben, akik iránt felelős vagy.

Nem pedig meglógni mindezek elől Mr. Fegyelem és Bajtársiasság!

2016. máj. 2. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:

Félreértettél. Nem akarok semmi elől meglógni, ez rám nem jellemző. Hiába megyek napi szinten meglátogatni a gyereket akkor sem leszünk együtt többet.


De gondolom aki külföldön dolgozik az a pár millió ember mind cserben hagyja a gyerekét, akik családban élnek, mert ugye kell a pénz.

Én minden nap ott vagyok, havi 100.000-et fizetek, így több is megvan nekik mint ami kellene, kényelmes életet és segítséget nyújtok nekik amikor kell, ezzel úgy godnolom hogy a helyzetből kihozom a maximumot amit ki lehet.


Sosem akartam hétvégi apuka lenni, így alakult. Ettől nem fogom kevésbé szeretni, vagy kevésbé tisztelni az anyukáját. Amit tudok megteszek, és ez mindig is így fog maradni.


Van aki azt mondja hogy van egy gyereke és képes feltenni az életét arra hogy hiába él le úgy egy éltetet hogy rossz neki, akkor is az anyukával marad, és felnevelik szépen a gyereket. Ez mennyivel jobb?


Általába annak ilyen a véleménye amit te is írtál, aki nem merte megpróbálni a légiót, de játszott a gondolattal, de van egy jó kifogás, az a család, a gyerek. Korom ellenére jobb karriert futottam be már most mint sokan egész életükbe. Lehetne kényelmes életem és lakhatnék a gyerekem mellett, de én többet szeretnék az élettől. Lehet hogy 5 év alatt megváltozok, máshogy fogom látni a világot, és hazajövök.


Ugyan úgy ahogy a lehetőségek engedik járnék haza, segíteném őket pénzel. Sokmindenből kimaradok majd, de így is kifogok, csak azért nem leszünk együtt mert született egy baba, ezt már átbeszéltük, se neki se nekem, de még a babának sem lenne jó.

2016. máj. 2. 08:32
 3/24 anonim ***** válasza:
60%

Ez mind szép, de vannak gyilkos hajlamaid?

Mert elsősorban ilyen embereket keresnek. Ez nem az Üdvhadsereg.

2016. máj. 2. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:
Megköszönném hogy ha olyan is válaszolna akinek van köze a légióhoz :D
2016. máj. 2. 11:20
 5/24 anonim ***** válasza:
60%

Dokumentumfilmben láttam.

Közöm ugyan nincs a légióhoz... de azért lehetek tájékozott.

Amúgy miért nem őket kérdezed?

Franciául nyilván tudsz, nem?

2016. máj. 2. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:
Angolul tudok, nem franciául, mind a jelentkezők kb 80%-a. Beszéltem már olyan légióssal aki a közelben él, és 15 évet lehúzott. De minél több véleményre vagyok kíváncsi, ha lehet tapasztalatra.
2016. máj. 2. 11:31
 7/24 anonim ***** válasza:

Gyilkos hajlam

Xd ez tetszett


Kedves kérdező, ha tényleg kihívásra vágysz, ajánlom a KMZ-t. Viszont ha a pénz nagyobb tényezőbefolyásoló akkor a légió megfelelő lesz.

A fegyelem jó dolog, de mindig lesz aki nem az és ugyan úgy szívsz, mint ő. A bajtárs és a barát nem ugyan az, de ha kijutsz megérted.

Az, hogy mennyire vagy erős fejben, azt majd a gestapó és az előzetes mentáltesztek eldöntik.

Na meg úgy is kismillió alkalommal megkérdezed magadtól: mit keresek itt?

Az a pénz, amit alapvetően kapsz nem sok Franciaországban és 12 órában dolgozol érte, kivéve az első 6-8 hónapot, mer ezek nagyrészt 18-20 órás napok, ha nem több... Ha elkezdesz kondolkodni véged, ha emlékezni véged, tudom mit írok. Ha nem lettek volna ott a "többiek" már nem lennék az aki.

Az első két hónap nehéz család szempontból, ezek után átállsz fejben.

Ha ki akarsz jönni lépd meg, ha meg feladod akkor meg úgy is megbánod, a légiós légiós marad örökre.

2016. máj. 8. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
Esélyed van bekerülni, de a 10 év sport semmi ahoz képest ami kínt van. És ne haragudj de a Kyokushin karate nem egy olyan ki ugró teljesítmény... Én éltem kinnt Thaiföldön és Muay Thait csináltam reggel 6 - 10 ig és 15:30 - 21:00 tudnék mesélni neked mi a kemény edzés... És hidd el az idegen légió még ennél is keményebb.. A magyarországi edzésekről meg ne beszéljünk..
2016. máj. 9. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:

Mindenképp kimegyek és megpróbálom, úgy érzem ezáltal jobban megismerném magam. Régóta filózok a dolgon, nem hagy nyugodni a gondolat. Jól keresek, Magyar szinten is az átlag kétszeresét simán megkeresem havonta, így nem a pénz ami motivál.

Tudom hogy ott derül ki miről is szól a dolog, de úgy érzem hogy megtudom csinálni.


Próbáltam az itthoni Muay Thait, több edzésen is részt vettem Kunkli Tivadarnál, és még 1-2 nevesebb K1 illetve MMA harcos edzésén. Nem merném így állítani hogy nem tudom miről szól a kemény edzés, nem 1 nem 2 Thai Box versenyzőt vágtunk meg nyílt versenyeken, 24 órás küzdőedzéseken stb.


De persze te biztos sokszoros bajnok vagy, vagy magányos harcos akiről egy kép se készült, de nagyon kemény és bárkit összepakol. Én csak egy erőnléti edzésre invitálnálak meg, vagy esetleg egy küzdőedzés, de ha nem bírod hogy ököllel ütnek ne lepődj meg, jellemző, itt nem 9-10 unciás kesztyű van.


Egyébként egyszer volt szerencsém 1 hétre Japánba kimenni, bár sajnos önköltségre, de az edzés amit ott művelnek iszonyat. Tudom hogy a Thai srácok nagyon bikák, de amíg nem próbáltad a másik oldalt, addig maradj csendben, és bölcsebb leszel.

2016. máj. 10. 08:26
 10/24 A kérdező kommentje:
Ja, teszem hozzá, ha már légióról beszélünk, rengetegen felvételt nyertek akik még hobbi szinten sem sportolnak, én azért írtam le a kyo-t mert jó pontnak tartom (a Kali instruktori fokozatom mellet), nem azért hogy arcozzak.
2016. máj. 10. 08:56
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!