Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Angol nyelvvel milyen szakra...

Angol nyelvvel milyen szakra lehet tovább menni egyetemen?

Figyelt kérdés
Nagyon szeretem az angolt, emellett németül is tanulok. 10.osztályos vagyok,idén angolból fogok előre hozott érettségit csinálni középszinten. 12.ben szeretnék emeltezni angolból. Tudna nekem valaki tanácsokat adni,hogy idegen nyelvekkel hova lenne érdemes mennem továbbtanulni? Egyetem alatt tervezem,hogy tanulni akarok 3.nyelvet is, mert nagyon jó a nyelvérzékem és érdekelnek is az idegen nyelvek. Köszönöm előre a válaszokat!

2016. máj. 3. 17:58
 1/5 helga2001 válasza:
Nézelődj az ELTE oldalán anglisztika szak után, én úgy tudom ott van:)
2016. máj. 3. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Most kicsit lehangoló leszek, de több ismerősöm is járt anglisztikára, végül mind oda jutott, hogy tanult/tanul valami mást is mellé, mert önmagában sajnos nem sok mindenre jó. Tolmácsnak/fordítónak, esetleg angoltanárnak jó, de minden máshoz kevés.
2016. máj. 3. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Igen, ott van anglisztika. De az anglisztikával milyen állást kaphatok?
2016. máj. 3. 18:57
 4/5 A kérdező kommentje:
Én is hallottam,hogy anglisztikával sokat nem érek,így nem is igazán gondolkodom rajta.
2016. máj. 3. 18:58
 5/5 anonim ***** válasza:

'De az anglisztikával milyen állást kaphatok?'


Semmilyet, sőt már angol tanár sem lehetsz, mert anglisztika bsc után nem mehetsz angoltanárira masterre. Esetleg tolmács lehetsz, ha elvégzel külön egy tolmács képzőt, de persze, ha csak angolul tudsz tolmácsként sincs ám esélyed... Szóval semmilyet. Akkor már inkább menj angol tanárnak vagy, tanulj még meg minimum két nyelvet, akkor már job eséllyel indulsz tolmácsként vagy menj nemzetközi tanulmányokra.

2016. máj. 4. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!