Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Szerintetek nem "gyökér"...

Szerintetek nem "gyökér" dolog a Facebook?

Figyelt kérdés
A legtöbb ember már az okos telefonján is reggeltől estig a Facebookon lóg,hogy kapcsolatba tudjon maradni a barátaival,emellett létfontosságúvá válik nekik az,hogy minél több információt osszanak meg a világnak magukról(..és ez már általános dolog).Ezért tartom bénának az ilyen embereket,mivel aki rajta van a világhálón az úgymond nem is létezik(csak virtuálisan).Mivel én ezt már több embernek elmondtam,ezért sokan kiröhögtek,hogy nincsen se telefonom,se facebookom.Pedig szerintem pont az az ember számít menőnek,aki nem függ az internettől,és az izgalmakat nem virtuálisan szerzi be.Szerintetek is probléma,hogy az emberek ennyire függenek az internettől?Valamint szerintetek is "gyökér" dolog a facebook?

2016. máj. 3. 19:24
 1/6 Noémi Haraszti válasza:
Szerintem is.A nagytesóm is mindig rajta ül.Nem játszik velem.Azok az emberek nem számítanak akik mindig telefonoznak.Nekem sincs telefonom.Az osztálytársaim is a telefonjukon játszanak mindig kiéve a suliban
2016. máj. 3. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ez a téma már eléggé ki lett vesézve. Bizonyára rossz társaságban jársz, mert a mai fiatalabb generáció közt sok az olyan, aki tisztában van a Facebook negatív oldalával, ergo nem is regisztrál. (Tapasztalat) Persze megértem, jó érzés szidni a nekünk nem tetsző dolgokat, de azért ne érezd magad egyedül, vagyunk itt jópáran normálisak. :)
2016. máj. 3. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Egy olyan ember, aki eddig szeretett a figyelem középpontjában lenni, (ha hajlamos a facséhoz hasonló dolgokra ráfüggeni) most már a figyelem középpontjában AKAR lenni, (mert van rá lehetősége, és 0 erőfeszítéssel meg is oldhatja) és sok, jelentéktelennek mondható dolgot képes megosztani egy pár kattintásért (like) cserébe, amelyeket az odafigyeléssel és törődéssel igyekszik asszociálni.


Bevallom, néha-néha elkapom egy-egy osztálytársam facebook "beszélgetését" mikor mellettem nyomkodja a telefont. A legtöbbjük tartalmatlan és jelentéktelen, szmájlikkal telerakott üzenetek, sokszor 3-4 embertől egyszerre.


Az internet maga nem hibás, csupán a színtere a legtöbb ember "életének". "Élet" alatt a festett képet értem.

2016. máj. 3. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:

A Facebook önmagában jó.

Jó a kapcsolattartásra.

Jó az élmények megosztására.

Na de persze meg van a határa is.

A Facebook lehet rossz is.

Sokan függővé válhatnak.

Sokaknak a "szelfizgetéssel", meg az írogatásokkal telik el a napjuk.

Rengeteg időt töltenek el haszontalanul, miközben csinálhatnának hasznos dolgokat is.

Például olvashatnának, sportolhatnának...

De ehellyett éjfélig nyomogatják! Rengeteg fiatal ezt teszi.

Azután, ha már jól elálmosodtak, alszanak.

Na de sok gyerek ki se piheni magát rendesen, hanem csak reggel majd felkel, és még a szemét se bírja kinyitni az álmosságtól.

Részben a szülők is hibásak emiatt.

Miért hagyják hogy fent legyenek a gyerekei hajnalokig?

A mai világban lehetne jobb is az élet.

Lehetne többet is foglalkozni másokkal.

De és mi van olyankor, amikor még a szülők is agyba-főbe nyomják a telefont?

Ez nem jó példa...

Meg elkényesztetik a gyerekeiket...megadnak nekik mindent...

De hiába vesznek meg nekik dolgokat, ha nem törődnek a gyerekeikkel.

Valakinek már 6 éves korában vesznek telefont...ohh, még csak 2 éves a gyerek, de már nyomja az anyucika telefonját...

Na igen.

Na itt a hiba!

Egyre több ember kezd új életet, egy bizonyos "Virtuális életet".

Én, személy szerint nem vagyok a telefon ellen.

Nem vagyok a Facebook ellen se.

Nagyon sok pozitívumok állnak ezek mellett.

De sok a negatívum is.

A baj az, hogy sokan rosszul használják fel ezeket az eszközöket!

2016. máj. 3. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Szerintem igazad van. Jó, én is szoktam elég sokat facebookozni, meg beszélgetni a barátnőimmel (főleg a legjobb barátnőmmel, aki Németországban van), de amúgy én abszolúte egyet értek, mert én sem díjazom, hogy nagyon sok ember állandóan a facen lóg. Nincs saját életük, náluk negszűnik minden, csak a virtuális világ létezik.. 😒
2016. máj. 4. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Mintha én írtam volna ki a kérdést...


A legtöbb ismerősöm olyan, mint amilyet leírtál. Kész zombik lettek, semmit nem lehet velük csinálni, mint pl. egy jót csevegni értelmes témákról, vagy társasjátékokkal játszani.

Már nem is foglalkozok velük, hanem inkább fejlesztem magam: tanulok, vagy alkotok valamit.


Idegeskedni annyi, mint mások hülyesége miatt önmagunkat büntetni. :)

2016. máj. 12. 03:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!