Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogyan lehet becézni a Dominik...

Hogyan lehet becézni a Dominika nevet?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Dominika vagyok és mindig is Dominak becéztek. Szerintem ez nem túl szép és elég fiús. Valami különleges becenevet szeretnék, nem feltétlenül a Dominika névből eredőet. Ezek egyáltalán nem tetszenek:

Domi, Domcsi, Nika, Domci, Domika, Domka, Doma, Dodo, Domcsa, Dominika, Domesz, Niki, Domini, Minka, Dominó, Dudud, Dominigue, Domcsek, Dom, Dottika, Domuli, Domenica, Nica, Dodó, Domcsinika, Domdom, Domenika, Domszii, Desz, Domsz, Doci, Dédé, Manami, Dome, Domcs. Köszönöm előre is az értelmes válaszokat:)



2016. máj. 8. 12:19
 1/9 anonim ***** válasza:
88%
Felsoroltad a Dominika név összes létező becenevét. Mit vársz?
2016. máj. 8. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Azt mondtam nem feltétlenül a Dominikából eredő névre gondolok! :)
2016. máj. 8. 22:34
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg "Mini", ha nem bánod, hogy van jelentése. Vagy "Mina", mert az még hasonló. Olyat, ami nem nevedből ered, nehéz csak úgy javasolni egy fórumon. Azok valahogy kialakulnak az ember körül. Esetleg a vezetéknevedből próbálhatsz kitalálni valamit?
2016. máj. 10. 04:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok, eszembe jutott még egy. Lehetne még Dolli/Dolly? Ennyi hajlítás Dominika névvel még elfogadható szerintem.
2016. máj. 10. 04:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Nekem is a Mini és a Mina jutott eszembe. Ezek lányosak is eléggé.

Viszont azt nem értem milyen nem a névből származó becenevet vársz ezen felül? A becenév vagy a névből vagy a tulajdonságokból származik általában és az ember nem magára tálalja ki, hanem mások (elsősorban barátok) aggatják rá. Mi azonban semmit nem tudunk rólad a neveden kívül. Hiába írom hogy legyen a beceneved Csoki ha közben hófehér a bőröd, vagy hogy legyél Királylány ha közben utálod a rózsaszín lányos dolgokat.

2016. máj. 10. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Lehet esetleg Doe (Dó). Ez angolul őzet jelent, szerintem aranyos :). Azért írom, mert én Bogi vagyok, de van ismerősöm, aki csak "Bó"-nak hívott, ami mondjuk nem jelent semmit, de szerettem :D.


De az is klassz lehet, ha csak "D"-nek szólítanak, angolosan ejtve, hogy "dí". Ez olyan, mint egy kódnév, mint a James Bond sorozatban az "M" :).


Aztán volt ismerősöm, akit a vezetéknevén becéztek, főleg ha nagyon tucat keresztneve volt. Például ha valakinek a vezetékneve "Csendes", akkor lehet "Csecse" ,"Cseni", "Csendi".

2016. máj. 10. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Koszonom szépen a valaszokat!:)))
2016. máj. 10. 10:34
 8/9 x3Pandax3 válasza:
Engem is Dominikának hívnak. Kedvenc becenevem a Nika és a legtöbben így is szólítanak!:D Nem tudom milyen becenevet vársz.. felsoroltad a létező összeset. -.-"
2017. aug. 5. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Szia,én is Dominika vagyok engem Nikinek becéznek mióta az eszemet tudom :)
2018. máj. 14. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!