Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » A végrehajtó elárverezheti-e...

A végrehajtó elárverezheti-e az autómat?

Figyelt kérdés
67 éves nyugdíjas vagyok.Mozgáskorlátozott kártyával rendelkezem. Jelenleg 14 alkalommal műtött veserákos beteg vagyok.A bal vesém17 éve hiányzik,a jobb vesémet 2011 óta egy 6,5cm-es daganattal kezelik. 2-es típusú szövődményes /polyneuropatia/ cukorbetegségem is van. A gerincem évtizedek óta össze van roppanva.Természetesen erről mindről van orvosi igazolásom is,hiszen emiatt kaptam mozgássérült igazolványt. Sajnos van banki tartozásom,a nyugdíjam 50%-át tiltják. Egy 18 éves autóval közlekedem,ami rendszeresen javításokra szorul.Az lenne a kérdésem,hogy a végrehajtó elárverezheti-e,ha családi segítséggel egy kb 10 éves megbízhatóbb autóra lecserélem?
2016. máj. 8. 21:57
 1/3 anonim ***** válasza:

Úgy tudom, igen.

Amit nem vihet, az az ágyad, 1 pár cipő, 1 kabát, 1 nadrág.

2016. máj. 9. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Valaki más nevére kell íratni a családban és akkor nem vihetik el.
2016. máj. 9. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nem. Mert írtad, hogy van roki kártyád, ezt mondani kell. Ha meg elárverezi akkor a teljes összeg neked megy, tehát nem nyer senki semmit. Neked az egyetlen mozgási lehetőséged a autó, mondhatni munkaeszközöd.
2016. aug. 14. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!