Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Akiknek nincs tb meg ilyenek...

Akiknek nincs tb meg ilyenek mint nekem ti hogyan oldjátok meg az egészségügyi dolgokat?

Figyelt kérdés

Én nem tudom fizetni nem nagyon van munkám csak alkalmiak azok nincsenek bejelentve szóval hogyan kéne egészségügyi dolgokat intézni? nagyon durván tönkrevan az egészségem hogyan tudnák javitani rajta?

Valamelyest hozzá kapcsolodik a fogakkal mit tudok kezdeni azon kivül hogy mosom rendszeresen? elég nagy lyukak vannak már bennük..


2016. máj. 9. 22:46
 1/2 anonim ***** válasza:

Vagy fizeted magad után, vagy húzod az időt amíg egy olyan egészségügyi problémád lesz hogy nem lehet megkerülni az orvost. Ők kötelesek ellátni, és amikor a rendszerben megjelenik hogy te nem vagy biztosítva akkor a NAV szépen egy összegben visszaköveteli évekre visszamenőleg az egészet. Ez havi 7000 forint körüli összeg. Ha nem tudsz részletfizetést kialkudni és fizetni sem akkor jön a végrehajtó és a te egészségügyi állapotod garantáltan rosszabb lesz.


Tudom, hogy felesleges ezt elmondani, mert aki nem tud fizetni az sajnos nem tud fizetni, de a hosszú távú következményekkel jó ha tisztában vagy. Önkormányzattól lehetne kérni átvállalást, munkaügytől is segélyt, ha tényleg kilátástalan a dolog.

2016. máj. 10. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Volt ilyen időszakom. Elmentem a fogorvoshoz (nem magánrendelés, a helyi SZTK-ba mentem) és közöltem vele, hogy nincs TB-m. Azt mondta, nem baj, megcsinálja, csak fizetnem kell. Alaposan végignézte a fogaimat, egyet betömött, 3000 forintomba került. Nyugtát nem kaptam. Hogy ez teljesen szabályos volt-e vagy csak a doki dolgozott saját zsebre, azt nem tudom és nem is érdekelt, mert szépen megcsinálta.
2016. máj. 11. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!