Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Találtam egy régi érmét,...

Találtam egy régi érmét, amire az van irva, hogy "Az 1865ös országgyűlés emlékére" elég réginek tűnnik érhett valamit? A hátulján az országháza van, az elejére meg valami királyság van irva.

Figyelt kérdés
Régiség,érme

2016. máj. 10. 19:00
 1/4 anonim ***** válasza:

A magyar Országház az 1890-es éveben épült.

Ilyen: [link]

2016. máj. 10. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 polarbeer ***** válasza:

Szia!


Erről az érméről van szó?

A képen látható állapotban a legismertebb hazai aukciósportálon 2780 Ft-ért kelt el, tehát ebben az állapotban ennyit tud.

[link]


Üdv.:

polarbeer

2016. máj. 14. 03:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Üdv polarbeer

Igen,pont ugyan olyan.Azt gondoltam értékesebb lehet,mert nem tűnik mai darabnak az állapota miatt.

Köszönöm a válaszokat :)

2016. máj. 15. 17:22
 4/4 polarbeer ***** válasza:

A régiség nem feltétlenül jár együtt azzal, értékes legyen az érme.

Van 2000 éves római kisbronzom, teljesen olvasható, garantáltan eredeti római pénz, mégsem ér 100 - 150 Ft-nál többet, mert rengeteg van belőle.

A te országházas érméd sem ritkaság, továbbá nem pénz, így a gyűjtőköre kicsi, ezért sincs nagy értéke.

2016. máj. 15. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!