Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Miért olyan 'gáz' ha nem...

Miért olyan 'gáz' ha nem szeretnék egyetemre menni?

Figyelt kérdés
Nem szeretek tanulni, sosem szerettem, ígyy nem látom értelmét a dolognak. Egy OKJ-s képzést szeretnék elkezdeni, ami tényleg érdekel, de mindenki nyomatja nekem, hogy miért ba*zom el így az életem..?
2016. máj. 13. 20:43
 1/7 anonim ***** válasza:
54%
Butaság. Egyáltalán nem cseszed el az életedet. Arra viszont nagyon figyelj, hogy olyan képzést válassz amivel eltudsz majd helyezkedni, szóval hagy a divatos képzéseket. Nézz utána, hogy mik a hiányszakmák és próbálj azokból választani.
2016. máj. 13. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Rengeteg olyan állás van, ahol megkövetelik a diplomát, a tudást nem annyira. És az ilyen állásokban kétszer annyit lehet keresni, fele munkával.

A korosztályodban a fehérek túlnyomó többsége már diplomát szerez.

Lehet, hogy most még ezt nem így látod, de 20 év múlva, mikor majd az ostoba főnököd leordítja a fejedet, miközben te a minimálbérnél alig többért dolgozol, majd másként fogod látni.

2016. máj. 14. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
hát pedig elbszod az életed, főleg ha van lehetőséged tovább tanulni akkor menj. Nem jó dolog minimálbéres melósként leélni az életedet, okj-val meg másra nagyon nem lesz lehetőséged. Felejtsd el azt, hogy majd pont te kerülsz bele abba az 1%ba aki majd milliókat keres a szakmájával! Nem, nem így lesz!
2016. máj. 14. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
46%

Sajnos elmúltak azok az idők, amikor egy becsületes kétkezi szakmával el lehetett lenni egy életen át. A világ gyorsan változik körülöttünk, 3-5 évente új munkahelyünk lesz, és mindenhol csak magasan képzett és ezért továbbképezhető, átképezhető emberekre lesz szükség.


Tanulni az nem egy választás, hanem a modern létezés része. Tanulsz vagy nem lesz rád szükség.


Rengetegféle egyetem létezik, keresd meg, hogy mi érdekel, miben vagy tehetséges, de ha semmi és semmiben akkor is szerezz valamilyen diplomát. Egyébként maguk az egyetemi évek készítenek fel az Életre, nem is feltétlenül az a szak amit elvégzel.


Ugyanakkor viszont jobb, ha kedvvel csinálod, mert neked lesz rosszabb, ha csak fanyalogsz.


Az OKJ -ket ma már csak értelmi fogyatékosok számára ajánlanám jó szívvel, mert kamu az egész. Ha egy OKJ most véletlenül nagyon keresett lenne a munkaerőpiacon az akkor is csak átmeneti segítség, mert eltelik pár év és már a kutyának sem kell.


Gondolj bele mit érnél vele ha most lenne egy írógépszerelő, gyors és gépíró, cipész, patkolókovács, hanglemezkészítő, kazettás magnó javító, órás, fazekas vagy kefekötő szakmunkás bizonyítványod?


Na, a most divatos, ajánlott okj-k is ilyenek lesznek pár év múlva.

2016. máj. 14. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2016. máj. 14. 19:25
 6/7 anonim ***** válasza:
52%

11:18 Ne menj étterembe, élelmiszerboltba, zöldségesbe, cipőáruházba, mert értelmi fogyatékosok fognak kiszolgálni :)

Varrónőt se látogass.

Faiskolába se menj.

Ó, meg még hova ne menj? Fodrászhoz, körmöshöz, sminkeshez,autószerelőhöz. De még csak villanyszerelőt se hívj magadhoz. Na meg festőt.

...

Ha érdekel valami,akkor azt csináld.

Mert akkor hiába csesztél el pénzt az egyetemre.

Mert ugye milyen szép dolog az, amikor van egy állásod (diplomával) és gyűlölöd azt az állást?:)

2016. nov. 26. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
64%
Tudom, régebbi a kérdés, de ahogy olvastam, nagyon felmérgesedtem a 11:18-as hozzászólásán. Na az ilyen fajta embereket kéne irtani, akinek ez a felfogása az életről/emberekről.
2019. máj. 8. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!