Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogy mondjam el a szüleimnek,...

Hogy mondjam el a szüleimnek, hogy nem akarok egyetemre menni?

Figyelt kérdés
Idén végzek a középiskolában, és a szüleim már most próbálnak győzködni hogy hová menjek egyetemre, és egyfolytában már kb. egy hónapja ez megy, pedig még sok van a végéig, de mindig azt kell hallgatnom, hogy tanuljak jól, mert úgy több lehetőségem van, és hogy ezt ezért lenne jó választanom, azt meg azért, és hogy én mire gondoltam.. Igazából az eddigi éveim is nagy keserűséggel teltek, mostmár csak az tartja bennem a lelket hogy már nincs sok hátra, leérettségizek aztán vége lesz mindennek.Az osztálytársaim egyfolytában kigúnyoltak, sőt, mai napig is ezt teszik, nincsenek barátaim, mindenki elutasított az eleje óta, de nem is akartam jóban lenni velük, igazából mindenki egy teljesen más személyiség mint én, volt pár személy akivel el tudtam beszélgetni, de olyan igazi barátságokat senkivel nem kötöttem.Mostmár nem is akarok, nemsokára vége lesz.Ennyi szenvedés után pedig én biztos, hogy nem akarok egyetemre menni, és én ezt már el is döntöttem, 100%-ig biztos vagyok benne hogy nem megyek.És nem fogom megbánni, nekem pihenésre van szükségem, nem még több szenvedésre.Inkább ne kapjak jó munkahelyet, inkább dolgozok majd egy üzletben vagy takarítónőként, komolyan, vagy külföldön ezzel a végzettséggel is jobban megfizetnek.A lényeg, hogy én eddig is nagyon sokat szenvedtem, és erre már nagyon nincs szükségem.De a szüleim.. azt érzem soha nem szólnának hozzám ha ezt elmondanám nekik.Hogy mondjam el? Mivel lehetne őket meggyőzni, hogy az egyetem nem nekem való?

2014. febr. 25. 15:47
 1/5 anonim ***** válasza:
32%

Majd szenvedsz takarítónőként... tudod, nehéz cipelni a vödör vizet :D . Vagy mehetsz dolgozni zöldségválogatónak. Ott meg a 15 kilós narancsos-citromos-mandarinos kartonokat kell emelgetned. Na ott aztán nincs pihenés :D

Úgy voltam vele, inkább szenvedek egy íróasztal mögött mint a raklapok között... és eddig bejött a számításom.

2014. febr. 25. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
57%

Külföldön jól megfizetik? Ja, de azt is tedd hozzá, hogy abból a jó fizetésből külföldön kell megélned, ahol sokkal drágább az élet. Sóval, ott is egy átlag alatti, minimálbéres életed lesz vegetálással.


Ha neked ez kell, akkor legyen. Valakinek azt a munkát is el kell végeznie.

2014. febr. 26. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Szerintem semmivel, látható a munkanélküliségi adatokon hogy a felsőfokú végzettséggel rendelkezők közül van a legkevesebb álláskereső, ha nem tanulsz tovább sok lehetőségből kizárod magad lehet hogy most úgy gondolod hogy elvagy eladóként stb, de 10-20-30évmúlva 40felett már jól jönne ha mást is tudnál csinálni minél idősebb vagy annál nehezebb váltani ezért most kell megalapozni a jövődet.
2014. febr. 26. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Sok sikert cseszd el annyira az életed amennyire csak tudod, hogy azután az életed végéig azon gyötrődj, miért nem hallgattam a szüleimre. .. . a többi demagógia lenne, mint pl: bárcsak helyet cserélhettem volna veled, hogy ilyen odafigyelő szüleim lettek volna, hogy még leérettségizni is letudtam volna és azt a sok szenvedést át kellett volna élnem amit neked kellett. Addig ameddig nem tapasztalsz rosszabbat, nem tudod meg milyen szerencsés is voltál tulajdonképpen.
2014. febr. 28. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
15%
Majd a mekiben ne sózd meg nagyon a krumplimat.
2014. jún. 16. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!