Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Megsértette az ügyvéd az...

Megsértette az ügyvéd az ügyvédi titoktartást?

Figyelt kérdés
Leveleztem egy ügyben egy ügyvéddel. Az ügyvéd később kiadta a levelezésünket az engedélyem nélkül egy másik ügyvédnek, aki a leveleket felhasználva keresetet indított ellenem. A keresetéhez csatolta a kiadott leveleket bizonyítékként. Az ügyvéd, akivel leveleztem megsértette az ügyvéd az ügyvédi titoktartást, ha igen mit tehetek ellene? Esetleg kérhetem a bíróságot, hogy ne vegyék figyelembe a leveleket?

2016. máj. 19. 09:03
 1/2 anonim ***** válasza:

Hivatalosan beszéltél az említett ügyvéddel, vagy 'csak úgy' beszéltetek?


Ha nem fizettél az ügyvédnek a szolgáltatásaiért, akkor nem fogadtad fel, ez esetben technikailag egy magánszeméllyel osztottad meg az információidat, aki nem felel ügyvédi titoktartással.


HA hivatalosan beszéltél az ügyvéddel, akkor viszont igen, megsértette az ügyvédi titoktartást, de nem hiszem,hogy ilyen indokkal valami bizonyítékot (bármi is legyen az) figyelmen kívül hagynának, ha mégis megtennék, is befolyásolná őket a döntésben később.

2016. máj. 19. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Hivatalosan nem beszéltem de a bíróság azt kérte, hogy nyilatkozzak, hogy megadom az ügyvédi titoktartás alól a felmentést és azt nyilatkoztam, hogy nem.
2016. máj. 19. 17:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!