Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Jogosulatlanul felvett önkormá...

Jogosulatlanul felvett önkormányzati támogatás esetén milyen büntetésre Számíthatok?

Figyelt kérdés
Most tudtam meg hogy jogosulatlanul vettem fel az önkormányzati segélyt. Mivel az önkormányzat más értékkel szamolt a vagyont illetően. Milyen büntetésre Számíthatok ilyenkor. Azon kívül, hogy vissza kell fizetni más pl börtön ilyesmi is várható?

#segély #Jogosulatlanul
2016. máj. 20. 12:34
 1/4 anonim ***** válasza:
75%
Feljelentést tesznek a NAV bűnügyi igazgatóságánál, onnan az ügyészségre, majd bíróságra kerül az ügy. De ha visszafizeted, akkor az ügyészségről általában nem kerül bíróságra, tehát nincs további büntetés. Ha nagyobb összegről van szó és nem tudod egyben visszafizetni kérhetsz részletfizetési is.
2016. máj. 20. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Ha az önkormányzat jogszabályban az van, hogy vissza kell fizetni, akkor is tovabbkerul mindenképpen?
2016. máj. 20. 13:44
 3/4 anonim ***** válasza:

Csak akkor, ha nem fizeted vissza. Olvasd el ezt a cikket:


[link]

2016. máj. 20. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Ezt olvastam már többször is, de azt hittem, hogy ez csak a miskolciakra vonatkozik, minden önkormányzatnal más. A jogszabály ezzel kapcsolatban. Mert nézegettem s jogszabályokat is, és vsn nem is egy olyan önkormányzat, ahol eleve benne van a jogszabályban higy feljelentessel jar. Akkor ezek szerint mindenhol így van. Köszönöm.
2016. máj. 20. 17:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!