Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ha Ebay-ről rendeltem egy...

Ha Ebay-ről rendeltem egy nagyobb csomagot (jelen esetben egy pulóvert) akkor amikor a postás hozza akkor becsönget és úgy adja oda?

Figyelt kérdés
Mert barátnőm azt mondta hogy neki a postaládába szokta dobni

2016. jún. 2. 22:00
 1/8 anonim ***** válasza:
67%
Egy pulóvert nem gondolod, hogy a postás belegyömöszöli a postaládába?! A csomagot át kell venni, alá kell írnod. Tehát becsönget, ha senki nincs otthon, cetlit hagy, hogy melyik postán veheted át.
2016. jún. 2. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Értem köszönöm szépen a választ 😂
2016. jún. 2. 22:43
 3/8 anonim ***** válasza:

Nem minden esetben van úgy ahogy az első írta!Én kaptam már pulóvert,cipőt, melegítőt! Ha belefér a postaládába akkor nyilván bele teszi,ha nem akkor csenget és ha senki nem megy ki,akkor értesítőt kapsz,azzal együtt befáradsz a postára,és kiadják a csomagot,de vigyázz 10napod lesz érte menni,utána visszaküldik a feladónak!

Csak abban az esetben kell aláírnod,ha ajánlottan kapod..de ebayen ez nem túl gyakori!Ha simaként kapod,és nem fér a postaládába akkor is írnak értesítőt bemutatod és át adják a csomagot,akkor sem kell aláírnod!

2016. jún. 3. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ha nagyobb csomag, akkor egyszer megpróbálja a posta csomag küldő szolgálat kézbesíteni. Ha nem talál otthon, akkor egy értesítést küld neked (postaládába teszi- egy kis nyomtatvány, hogy ekkor és ekkor itt járt ez meg ez, és ezt hívja ha gondja van), és vélhetően ezután már nem lesz kézbesítés, hanem a postán fogod tudni átvenni (ha aláírós, akkor aláírod, és annyi, viheted is).

Sajnos nem szoktak küldeni sms-t vagy telefont mielőtt kézbesítik, így max csak csöngetni- dudálni fog.

Ha kisebb méretű a csomag, és nem kell aláírni, akkor egyszerűen bedobja a postaládádba.


Ha vákuum csomagolt, akkor kis helyen is elfér. Nekem már jött pulóver így vákuum csomagolva, és meg is lepődtem, hogy miért ilyen kicsi, de hamar kiderült, amikor kibontottam.

2016. jún. 3. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
És azt valaki tudja hogy kell e valamit pluszba fizetni? Pl vám?
2016. jún. 4. 17:27
 6/8 anonim ***** válasza:

[link]


1. EU-n belül nincs semmilyen plusz teher egy vásárolt termékre (vám - ÁFA)

Szóval ha ebay-en kinézel valamit, amelynek áru helye pl. Anglia van megadva, úgy ott nem kell aggódnod, hogy a csomagod megakad a vámon, illetve, hogy az áru árán és ptkg.-én felül más költség is terhelne!


2. EU-n kívüli vásárlás (pl. USA, Kína)

Itt már egy kicsit bonyolultabb a helyzet

Magánszemélyek között (GIFT jelölésű):

0 - 45 € (~12.690 Ft) között vámmentes

45,1 - 150 € (~42.300 Ft) között vámmentes, de 27% ÁFA terheli

150,1 - 700 € (~197.400 Ft) között 2,5% vám és 27% ÁFA terheli

700,1 € felett: kereskedelmi vámtarifa* és 27% ÁFA terheli


Cég - magánszemély között (pl. ebay-ről rendelt áruk):

0 - 22 € (~6.204 Ft) között vámmentes

22,1 - 150 € (~42.300 Ft) között vámmentes, de 27% ÁFA terheli

150,1 € felett kereskedelmi vámtarifa* és 27% ÁFA terheli


*kereskedelmi vámtarifa: jogszabály alapján egyes áruk, árucsoportok külön kategóriát képeznek, a vám mértéke kategóriánként változó 0-12%-ig terjedhet


!!! FONTOS MINDIG A POSTAKÖLTSÉGGEL EGYÜTT SZÁMÍTOTT ÁR SZÁMÍT !!!

(Ez valami írtó nagy hülyeség, de gyakorlatba sajnos így van, azaz ha olyan árkategóriába esik akkor a ptkg.-re is ráfizeted a vám% majd pedig a növelt összegre az ÁFA%-ot)

2016. jún. 4. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Szerencsére amiket rendeltem azoknak nincsen poataköltsége és 5000 alatt vannak
2016. jún. 4. 18:28
 8/8 anonim ***** válasza:

Sajnos az ingyenes postaköltség az nem létező fogalom a vámosoknak. Ezt onnan tudom, hogy már többször is jártam így, hogy pont határértéken volt, vagy az alatt pár száz forinttal, és hozzá számoltak kb 1,5-2,5 ezer forint postaköltséget, függetlenül attól, hogy bizonyítottam nekik, hogy free shipping.

Sajnos azt nem tudom megmondani, hogy mi alapján történik a kalkulációjuk (szerintem súly, terjedelem, illetve cél ország), de ha 5 ezer alatt van, akkor biztosan nem vám köteles.

Én 10 ezernél húzom meg nagyjából a határt. Ezalatt biztosan nem kell, a felett viszont ha vámolják, akkor van esély a vámra.

2016. jún. 4. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!