Szépen rajzolok?

Figyelt kérdés
Képről egész jól rajzolok, de fejből nem szoktam, és nem is igazán megy, és látvány után se szoktam. Akkor most szépen rajzolok vagy sem? 14/L

2016. jún. 11. 18:43
 1/10 anonim ***** válasza:

Hogy érted, hogy képről jól rajzolsz, de látvány után nem?

A kép felé rakod a papírt és lemásolod?

2016. jún. 11. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
30%
Ha én lemásolom József Attila, Kosztolányi Dezső és Arany János verseit, akkor én kiemelkedő költő vagyok?
2016. jún. 11. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
0%
Kérdező, te másolsz és nem rajzolsz. Ezért hát nyilván nem tudsz jól rajzolni.
2016. jún. 11. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Nem rakom a kép fölé a lapot csak a képet nézem rajzolás közben
2016. jún. 12. 08:38
 5/10 anonim ***** válasza:
És akkor látvány után miért nem megy? Ugyanaz a kettő..
2016. jún. 12. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Azt mondod, képről egész jól rajzolsz. Az 'egész jó' egyenlő a széppel?
2016. jún. 12. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
Szóval ha a papír fölé vagy mellé tesz valaki egy képet ès azt rajzolja akkor csak másol? Erdekes látvány után akkor mit csinál? XD
2016. jún. 12. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Erre talán a kérdező tudna válaszolni, akinek pont ez a problémája.
2016. jún. 12. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
69%
ELőször is,nincs olyan hogy szép rajz. Van jó vagy rossz vagy jobban kidolgozott,vagy esetleg gyengébb.És fejből SOHA NEM RAJZOLUNK főőleg ha kezdő vagy,nem értem honnan szeditek ezt,képzőművészetit fejeztem,a tanáraim is mindig modellről rajzolnak,a nagy művészek is mindig arról festettek,nem lehet pontos képet rajzolni fejből,felejtsétek el. Lehet bemagolni,de az már megint hülyeség. És lehet több képet összeállítani eggyé,ami a te saját ötleted,de a külön részeit meg kell figyelni képeken vagy élő modelleken hogy pontos legyen.És igen,a rajzolás már csak egy ilyen dolog hogy MÁSOLÁSBÓL LEHET CSAK megtanulni!!!! Persze az anatómiai alapokat,tér/fény ábrázolást nem árt előtte tudni. Aztán másolsz.Másolod az arcokat,képeket,nagy művészek munkáit (reprodukció)innen lehet iszonyú sokat megtanulni. Szóval azzal semmi gond hogy másolsz,csak ne mások ötleteit másold,hanem esetleg a kivitelezést próbáld ellesni.
2016. jún. 15. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Megtanulni nyilván másolásból lehet, de azt egetrengetően nagy hülyeség kijelenteni, hogy "fejből soha nem rajzolunk". Miért nem? Mert te azt mondtad?

Fejből rajzoltam, parancsolj:

[link]

Nekem nem okoz akkora örömet, ha modell, vagy kép után rajzolok, és az sem, hogyha egy rajz teljesen realisztikus, életszerű, és ha ránézek egy leültetett, üres tekintetű, mozdulatlan modellt látok, aki azért van ott, hogy bámuld, és rajzold.

Nyilván NEM lehet ekkora, és ilyen szeme egy élő embernek, és nyilván nem lesz pont olyan, mint a valóság, ha fejből rajzolunk, de kit érdekel? Ilyen megtörténhet a valóságban?

[link]

Jah, és nyilván van még mit tanulni, nem csak nekem, mindenkinek.

Vannak helyzetek, amikor az ember megkönnyíti a dolgát egy-egy képpel, de a fullra modell után rajzolás a tanulmányokhoz való.

És de, lehet pontos képet rajzolni fejből, csak te meg én nem vagyunk elég ügyesek hozzá.

2016. jún. 16. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!