Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » A zippo kövek miért kopnak...

Tamas2000 kérdése:

A zippo kövek miért kopnak lassabban mint a rendes öngyújtóban lévő kő (a kicsi utántöltős műanyagból készült önygújtóra gondoltam :D)?

Figyelt kérdés

2016. jún. 13. 10:00
 1/7 mark94022 válasza:
Már kb 3 éve Zippo-t használok. Ugyanazért amiért a töltőfolyadék párolgási ideje sem órákban mérhető mint az olcsó kínai benzineseké, mert minőségibb:D Az eldobható műanyag mivel olcsó filléres gyújtó így érthető hogy nem minőségi tűzkő van benne. Egyébként láttam már olcsó fajta tűzkövet is benzines gyújtókhoz. A zippo az 250ft/6 darab, az pedig 100ft/6 darab. az árához hűen fele annyi ideig sem bírja.
2016. jún. 29. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Hát igen sokáog bírja de miért?!! :D :D
2016. júl. 1. 23:13
 3/7 mark94022 válasza:
A zippo-ban lévő "követ" ferrocerium porból csinálják. Az pedig egy ember álltal létrehozott FÉM:D, úgyhogy valószínűleg az "olcsó" fajta nem annyira kemény és gyorsabban kopik.
2016. júl. 2. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Tudom hogy ferrocérium de annak több fajtája van van amelyikben lantán vagy más fém is van vlmelyikben meg nincs gondolom az ötvözet külömbsége az oka.
2016. júl. 3. 13:48
 5/7 mark94022 válasza:
Igen több mint valószínű hogy az olcsóbb az ami egyáltalán nem, vagy csak kis mennyiségben tartalmaz és sokkal gyorsabban elkopik.
2016. júl. 3. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
:D jó lenne tudni hogy a zippo kő milyen ötvözetből van. És köszönöm a válaszokat. :)
2016. júl. 6. 15:49
 7/7 anonim ***** válasza:
Annyi a trükk hogy a zippo tűzkőben kevesebb a szennyező anyag.
2017. jan. 10. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!