Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mivel tudnám ezt legyőzni?...

Mivel tudnám ezt legyőzni? Miért dadogok? Mi a megoldás?

Figyelt kérdés

Szombaton lesz az évzárónk és én leszek a műsorközlő(aki nemtudná,az aki felkonferálja a versmondókat stb.)

Mivel rám lett bízva készülök rá és magamban,egyedül nagyon megy hibák nélkül.Viszont,ha mások előtt vagyok,akár csak az osztályom előtt(gyakorolom)akkor dadogok és hibákat ejtek.Nemtudom miért van.Az izgulás miatt?Mégtöbb gyakorlással jobb lesz?Az a baj már csal holnap gyakorlom mások előtt,ez az utólsó főpróba.

Egyébként a beszéd még pár ember/barátaim előtt sem megy,pedig nem vagyok se beszédhibás,se önbizalomhiányos.

Mostmár inkább nem is beszélek senkivel..



2016. jún. 14. 14:36
 1/2 anonim ***** válasza:

Izgulás miatt van, jól gondolod. De ezzel most sokat nem segítettem. Nem tudok arra jó módszert, hogy ne izgulj.

Én egyszer biológiából azt tanultam, hogy amikor izgulunk bizonyos helyzetekben, akkor ugye gyorsul a pulzusunk, szívverés stb. emelkedik, mert a szervezet felvesz egy felfokozott állapotot, ami gyorsabb reakciókat eredményez. Tehát ha nem "bénít" meg az izgalom, akkor tulajdonképpen hasznos, és teljesen természetes is. Ha érzed, hogy izgulsz, akkor ezt vedd pozitívumként, tudd, hogy felkészült vagy, és menni fog. Én kamaszként erre szoktam gondolni, ha valahol szerepelnem kellett, némiképp segített.


Ügyes leszel, ha bízol magadban.

2016. jún. 14. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm!Jelenleg is lelkesen gyakorlom! :)
2016. jún. 14. 19:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!