Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » A Munkaügyi Központ találhat...

A Munkaügyi Központ találhat nekem másik településen munkát?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy megkérdezhetem őket is, de hétvége van, és fontos az infó. Másik településen szeretnék lakni, és munkát találni, de még nem lakom ott. A kérdés az, hogy lehet-e őket kérni, hogy másik településen keressenek nekem munkát. Köszönet!

2016. jún. 19. 10:37
 1/6 anonim ***** válasza:

A Munkaügyi Központ senkinek nem fog munkát keresni. A Munkaügyi Központhoz beérkezik egy csomó ajánlat, sok településről, bár nagyjából azokról, amik a közelben vannak és azt te meg tudod nézni, tudsz oda jelentkezni vagy ők oda ki tudnak közvetíteni. De ők senkinek nem keresnek munkát.:)

És te meg ott dolgozol, ahol akarsz. Vagyis felmész a netre és keresel ott munkát. Mellesleg sokkal több ott az ajánlat, mármint a neten, mint a Munkaügyi Központnál.:)

2016. jún. 19. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Ez így tiszta, de... Ha kiközvetítenek valahová, akkor kötelező elmenni az állásinterjúra, én pedig azt kérdeztem, hogy ha mondjuk Miskolcon bejelentkezek, mivel oda vagyok bejelentve állandó lakcímre, akkor kérhetem-e, hogy Pesti állásokkal "bombázzanak" és olyanokra közvetítsenek ki. Vagy, a másik kérdés. Ha mondjuk Miskolcon lakom, és Pesten itt-ott ismerősöknél tengődök munkakeresés közben, akkor lakcímbejelentés nélkül beregisztrálhatok-e egy pesti központba? A koncepció az, hogy amíg munkát keresek, azért csoroghatna 3 hónapig a "munkanélküli segély".
2016. jún. 19. 11:31
 3/6 anonim ***** válasza:

Nem fognak semmivel bombázni, azt is elhiheted. Egy dologgal fognak bombázni, mégpedig a közmunkával. Azt pedig elsőre a bejelentett lakóhelyedhez közeli helyre fogják megtenni, viszont ha te máshol tartózkodsz, akkor add meg a tartózkodási helyedet és kérheted szerintem, hogy ott dolgozhass.

De mondom, senki nem fog téged hívogatni, hogy ide vagy oda menj el. Közmunkára oda igen, azt szokták. De minden más munkával kapcsolatban általában nem.:)

De egyébként a Munkaügyi Központnak az interneten van megyénként megadott listája, ahol megnézheted, hogy éppen melyik megyében hová keresnek embert a Munkaügyi Központon keresztül.

Viszont ha az általuk felajánlott munkát nem fogadod el, akkor ugrik minden. A támogatás és a regisztráció is, vagyis még a nyilvántartásból is törölni fognak!

2016. jún. 20. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Nem értetted, hogy mit kérdeztem, mindegy, bementem hétfőn és lerendeztem. Azért köszi a segítséget.


- A bombázást direkt írtam idézőjelbe ;-)

- Számítógépes rendszer közvetít ki automatikusan.

- A közmunkából eleve ki vagyok zárva, amíg kapom a munkakeresési támogatást, vagy mit, és nekem pont csak arra van szükségem.

- Nem tudtam máshol beregisztrálni, mert csak itt-ott lakom haveroknál, és nem tudok bejelentkezni tartózkodási helyre.


De már nincs ezzel kapcsolatban kérdésem, mindent megtudtam, amit szerettem volna.

2016. jún. 21. 09:52
 5/6 anonim ***** válasza:

Te tetted fel rosszul a kérdést.

Vagyis hülyén fogalmaztad meg. De mindegy.

2016. jún. 21. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

A Munkaügyi honlapjának tájékoztatója alapján:


A felajánlott munkahely akkor megfelelő, ha


• Egészségi állapota szerint az álláskereső a munka elvégzésére alkalmas.

• A várható kereset az álláskeresési járadék, illetőleg – amennyiben az álláskeresési járadék összege a kötelező legkisebb munkabérnél alacsonyabb – a kötelező legkisebb munkabér összegét eléri. Ez a feltétel azonban csak azokra az ügyfelekre vonatkozik, akik álláskeresési támogatásban részesülnek.

• A munkahely és a lakóhely közötti naponta – tömegközlekedési eszközzel –történő oda- és visszautazás ideje a három órát, illetve tíz éven aluli gyermeket nevelő nő és tíz éven aluli gyermeket egyedül nevelő férfi álláskereső esetében a két órát nem haladja meg.

• Az álláskereső foglalkoztatása munkaviszonyban történik


Tehát igen, elvileg másik településre is közvetíthetnek. Haveromat is ezért törölték egy éve kb, mert nem ment el a szar buszközlekedés miatt másik településre

2016. szept. 21. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!