Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Miért tartja sok velem egy...

Miért tartja sok velem egy idős (16 éves) gáznak az Istennek való hitet? És egyáltalán a vallást?

Figyelt kérdés
Én katolikus suliba járok.. Ott a hitünk természetes. De mások . miért gondolják idegennek és furcsának azt hogy én hiszem Isten és Jézus létezését? Én ezt nem értem.

2016. jún. 21. 22:29
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
21%
Van aki a vallásban hisz, meg van aki a fizika-kémia-biológia tanulányainak.
2016. jún. 21. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Ez még mindig nem világos.
2016. jún. 21. 22:38
 3/14 gnoomage ***** válasza:
56%
Azért mert mások vagy azt a szakmát tanulják ami mellett le akarják élni az életüket, vagy a karrierjüket építik, ti meg egy nem létező dolognak imádkoztok és fontosabb az mint, vallásos suli révén bármi más...
2016. jún. 21. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Amíg nem ugat életedbe, nem mindegy mit gondol?
2016. jún. 21. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Mennyiben merül ki a hited? Nyitott vagy-e más, hétköznapi témákra is?
2016. jún. 21. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

kb 3 csoport van valláson belül

Van aki hisz Istenben, van aki nem és van, aki igazából nem tudja eldönteni + egyéb vallás.


Én úgy vagyok vele, hogy lehet létezik, de lehet nem. Hogy miért? Akkor kezdjük is el feltenni a kérdéseket:

Miért van több vallás? Hogy keletkezett a Föld és maga az egész világűr? Hol is vagyunk pontosan? És még sok-sok kérdés... Sajnos se a tudomány, sem pedig a vallás (egyik sem) ad magyarázatot ezekre a dolgokra.

Ha mondanom kell, akkor a keresztény vagyok, legalábbis annak mondom magam. Csak az a baj, hogy a Bibliával sem értek éppen egyet. Már a teremtéstörténetnél megbukott, illetve a Bibliát is emberek írták. Bár ennek ellenére tanít, utat mutat, stb (tehát ha keresztény az ember, ha nem, akkor is jelentős)


Én azt elfogadom, hogy valaki teljes mértékben hisz Istenben.

Jézus létezését nem nagyon szokták kérdőre vonni, inkább csak a mivoltát. Valóban az volt-e, akinek állítja/állította magát, illetve aminek az utókor elkönyvelte. Az is lehet, hogy egy okosabb ember volt (főleg az akkori emberekhez képest), csak egy imposztor. (több helyen leírták, jegyzetek vannak létezéséről, ezért kérdéses csak a mivolta)

Viszont azt személy szerint nem szeretem, aki a vallásról papol, magyaráz, vagy egyfajta hittérítőként prédikál. Egyébként is Isten nevét hiába...

Tehát nem szeretem azt, aki Isten így..., Isten úgy..., ez azért van, mert Isten... stb. (mint pl régen a törökök azért jöttek, mert Isten ezzel büntette a magyarokat, wtf?? bár abban a korban ez hihető volt)


Tehát mondhatni, hogy amolyan egyedi vallásom van. Szeretném hinni, hogy létezik valaki, esetleg még valakik, nyitott vagyok bármire :)

Csak eddig a tudomány és vallás sem támasztja alá pontosan a kérdéseket. És egy jó darabig nem is fogja...

Csak tényleg nem tudom eldönteni, vagy igen vagy nem.

Én véleményem szerint nem kell hangoztatni, hogy valaki vallásos és stb, hanem elég csak hinni, aki hisz benne. Mert, ha valaki odajön hozzám (ált öregek) és ezekről a témákról beszél egyszerűen nem szeretem, nem tudok meg többet...


Ha meg valaki megkérdi tőlem, akkor kb ugyan ezeket el tudom mondani, max szóban jobban, pontosabban, részletesebben. Eddig még senki sem tudta nagyon megcáfolni... bár nagyon, nagyon, nagyon, de nagyon ritkán beszélek valakivel a vallásról.

Az emberek nagy része Mo-n már hasonlóan gondolja: vagy létezik vagy nem. Talán ezért néznek rád furcsán, ha felhozod Isten létezését. Nem kell hangoztatni a hited és nagyjából a probléma megoldva. Én sem szoktam, megtartom magamnak a gondolatom, hitem, nem szeretnék senkit megbántani ezzel, csak akkor mondom, ha kérdeznek és akkor sem feltétlen ilyen részletesen, csak ha úgy van.


Remélem nagyjából tudtam választ adni a kérdésedre és a gondolatmenetemre

2016. jún. 21. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Mert egy (szerintü[n]k) nem létező dologban hiszel...

Kb mintha arra várnál, hogy élőben találkozz egy Mese szereplőjével...

Én ateista vagyok, nem hiszek istenben, legalábbis abban a formában amit bizonyos vallások annak neveznek...tudom, hogy sok embernek szüksége van útmutatásra, irányításra, közösségre...de sok olyan vallási fanatikus van aki már túlzásba viszi és inkább szenved életében, mert ez az ő vallása, hogy majd "a halál után boldog lesz ezáltal".

Ki tudja, lehet mi tévedünk és mi szenvedni fogunk, mert élveztük az életet, de lehet a halál után nincs semmi és a semmiért vontál meg magadtól bizonyos dolgokat, a vallásod miatt, miközben azok örömet szereztek volna...


Én attól, mert nem hiszek a te istenedben, még nagyon is fontosnak tartom a szeretet és az igazságosságot...de én nem csak várok a sült galambra és imádkozom érte, hanem teszek érte, hogy megszerettem amit szeretnék...


23F

2016. jún. 22. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Tehát. Én nem azt mondom hogy "hú de most minden jóról le fogok mondani" stb stb.. Hanem azt hogy én hiszem hogy van Isten és kész. Itt páran leírták (kb) azt hogy hülyeség a hit. Meg hogy a katolikus suliba csak az ima és semmi... EZ NEM IGY VAN!!!!! Igen fontos az imádság, DE mi ugyanúgy mint a többi iskola a tanulmányt tartjuk fontosnak. Szóval ennyi!!
2016. jún. 22. 08:37
 9/14 gnoomage ***** válasza:
Ha csak magyarázni és akarsz és úgyis tudtad mi a válaszunk mi a rákért kérdezel amúgy?
2016. jún. 22. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

A gáz azért túlzó kifejezés... Sőt ,én az ellenkezőjét tapasztalom!


Üdv!

2016. jún. 22. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!