Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ti ezzel hogy vagytok? (...

Ti ezzel hogy vagytok? ( többi lent . :D )

Figyelt kérdés
Lehet , hogy valahol egy kicsit hülye kérdés mert lehet csak hát na én meg felteszem akkor is: Ugye általában néha az ember érzésből is szokott beszélni , hogy tudja mikor mit akar mint pl.: én most innék valamit vagy valamit igen csinálnék már az a -nék is elmondja , hogy mit szeretne az ember és amikor vásárolni mentek vagy valamit kifizetni illetve befizetni , hogy olyankor is azt mondjátok , hogy befizetném ( vagyis akarnám ) a .... valamit hogy azt csak úgy mondjátok , hogy befizetném vagy tényleg valahogy valahol úgy is akarjátok
2016. jún. 27. 09:30
 1/6 anonim ***** válasza:

Ennek sok verziója van. A feltételes módban beszélés van amikor a bizonytalanság és határozatlanság miatt van használatban, van amikor az elutasítástól való tartást fejezi ki, illetve az alá-fölérendeltség miatt is lehet még használatban és kicsit a meghunyászkodáshoz és alázathoz is köze van (tiszteletteljes beszéd része).


Mert az hogy te akarsz valamit az sokszor másoktól függ. Benyithatsz a főnökhöz hogy te fizetésemelést akarsz, ami lehet követelőzően hangzik. Vagy csak fizetésemelést szeretnél és kérsz. Ebben pedig már ott van a "szeretne".


Egy szolgáltatás igénybevételénél, amihez persze minden jogod megvan inkább azért használják a feltételes módot, mert udvariasabb. Nyilvánvaló hogy akarod, mert azért mentél oda, de csak szeretnéd hogy segítsenek elintézni mert modorosan és parancsolóan hangzik ha te felsorolod hogy ezt akarod, meg azt akarod.

2016. jún. 27. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

hm.. na, válaszolok, mert csak..na

Tehát, mikor az érzéseit fejezi ki: pl ha postán sorban áll: be szeretné fizetni a csekket - nem szívesen, igzaából nem "szeretné", hogy elfogyjon a pénze a rohadt csekkek miatt - de túl akar esni ezen a szükséges rosszon, azért mondja az ember úgy, hogy "be szeretné fizetni" -

2016. jún. 27. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
mondjuk bennem többször megfogalmazódik , hogy most be e szeretném fizetni a telefonomat vagy mit tudjam én mást vagy csak szimplán azt mondom , hogy befizetni jöttem a telómat szóval nem tudom , hogy hogyan fogalmazzak máshogy ha értitek
2016. jún. 27. 10:57
 4/6 A kérdező kommentje:
viszont a fenti kérdésemben jobban megfogalmaztam mármint ami a zöldben van benne zöld kocka vagy mi
2016. jún. 27. 10:58
 5/6 A kérdező kommentje:
azt hiszem
2016. jún. 27. 10:59
 6/6 anonim ***** válasza:
Szerintem úgy jó, hogy "szeretném befizetni" - mert udvarias kérés az ügyfélszolgálatos felé, és neked is egy gonddal kevesebb, tehát szeretnél túl lenni a dolgon.
2016. jún. 27. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!