Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hány lehetséges kombinációja...

Hány lehetséges kombinációja van egy 4 számjegyű lakatnak? 0-9 ig vannak rajta a számok

Figyelt kérdés
2016. júl. 3. 12:48
 1/6 anonim ***** válasza:

Ehhez nem kell matek és számolás, csak logika. Ha 4 számod van és 0000-tól 9999-ig számolsz, az vajon mennyi?


9999 kombináció van 0001-től, mert egyesével mindig hozzáadsz egy új lehetőséget. +1 kombináció a 0000.

2016. júl. 3. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
Szerintem első nem jól tudod. Nem biztos, de én így tudom. 9x8x7x6=3024. Mert az első számra 9ből valaszthatsz, a második számra már csak 8 lehetőség van, és így tovább. Tehát 9!/5! De, mondom lehet én mondom rosszul de így rémlik.
2016. júl. 3. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
Azt kihagytam, hogy ez csak akkor, ha a számok nem ismetlődhetnek.
2016. júl. 3. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Akkor választhatsz a következő értéknél kevesebb számot, ha nem ismétlődhetnek a felhasználható számok.

De egy lakatnál lehet akár mind a négy szám is azonos, ahhoz pedig mind a 10 számot fel kell használni.


Ez pedig 10*10*10*10 kombináció, azaz tízezer, ha kiszámolod. De ez pont egy olyan feladat aminél számolni sem kell, mert emögött van egy alaptudás, ha láttál már lakatot és értelmezted a működését.

2016. júl. 3. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Nah akkor erre jól emlékszem :D
2016. júl. 3. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Csak kérdező nem írtad hogy ismetlődhetnek - e vagy nem. :)
2016. júl. 3. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!