Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Tényleg mondtak ilyet még...

Tényleg mondtak ilyet még május körűl?

Figyelt kérdés

Még emlékszem,hogy valaki május elején is meg aztán május vége felé is beszélt arról,hogy micsoda nyár lesz idén.


Utaztam a vonaton és beszédbe elegyedtem egy idősebb házaspárral akikkel szóba kerűlt akkor még májusban az a téma,hogy milyen forróság volt tavaly nyáron. A házaspár azt mondta,hogy az idei nyár még melegebb lesz és nagyon nagy szárazság lesz,aszály is és nagyon hosszú ideig nem lesz eső. Amikor pedig eső lesz,hirtelen lezúdul az országra. Szóval szőrnyű lesz az idei nyár.

Megkérdeztem tőlük,hogy ki mondta...,azt mondták,hogy mindenki azt mondja,mármint,hogy szőrnyű nyár lesz. De tényleg még áprilisban is említették még valahol ezt,utánanéztem neten ,semmi cikket nem találtam róla.


Azóta eljött a nyár és lám...,jobb nyarunk van mint tavaly,ugyanis nincs az a kegyetlen forróság mint tavaly. Az oké,hogy volt már idén is egy pár forró nap,amikor három hete volt olyan,hogy 36 fok is volt de ez két-három nap volt,aztán jött a lehűlés ,az elmúlt héten is volt két olyan nap amikor 33-34 fok volt,de csak két napig aztán lehűlés. Ezen a héten még nem volt forróság,jövőhéten is csak hétfő és keddre ír 35 fokot és szerda,csütörtöktől újra 30 fok alatt.


Idén nyáron tehát eddig még csak két hőhullám volt,az első júniusban még amikor 4 napig tarzott,aztán múlthéten 2-3 napig tartott. Tehát összességében idén kb. olyan 7-8 nap volt amire azt lehet mondani,hogy forró nap volt és eddig 38-40fok nem is volt. 36 foknál megállt és már most meg szinte a nyár fele eltelt,ha azt nézzük. Ja és ráadásul az esőről annyit,hogy kb minden héten van eső idén nyáron legalábbis a hajdúságban. Ma is volt és pont nem hirtelen lezúduló hanem olyan jó nagyobb zápor,egy óra hosszáig esett. Van amikor ugyan hirtelen lezúduló jön ,van amikor csendes eső de egy biztos,most nem panaszkodhatunk idén nyáron eddig volt rendesen eső,nem kevés. Akkor hol van a hosszantartó szárazság,aszály,kibirhatatlan forróság?


Tavaly pedig ilyenkor már a sokadik hőhullám tombolt és volt,hogy heteken át nem tudtunk a forró napoktól nyugodni, volt 39-40 fok és eső a láthatáron sem.


Akkor most lelepleződik az ígért hitegetés amit tavasszal állítottak,mert,csodák csodája pont a fordítottja van. Idén jobb nyár van mint tavaly. Nincs az a nagy forróság hanem pár napig ugya van,hogy 35 fok van de ez két-három nap és lehűl az idő. Eső van. Legalábbis eddig volt. Jobban elviselhetőb ez a nyár mint a tavalyi.


Akkor most igaz az az állítás amit fent kérdezek vagy nem?


Hallotta más is még tavasszal azt ,hogy milyen nyár lesz?


Megköszönöm azt is,ha valaki belinkel nekem egy linket az állításról mert mondom én nem láttam.


De mondom,amivel hitegették az embereket nem is igaz szerintem.

Miért hitegetik az embereket?



2016. júl. 9. 21:14
 1/1 anonim ***** válasza:

Már onnan tudhatod, hogy csak a levegőbe beszéltek, hogy idősek.


NEM minden idős beszél üresen, de sajnos a nagy részük igen.

Ők úgy gondolják, hogy megmondják a 'tutit', ezért megalapozatlan 'tényeket' mondanak, ezzel persze nem akarnak rosszat, csak egyszerűen másképp gondolkodnak, mint a mai emberek.


Röviden: alaptalanul a 'hasukra ütve' mondták.

2016. júl. 9. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!