Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Május elején volt tüdőgyulladá...

Május elején volt tüdőgyulladásom, azóta egy hét kivételével folyamatosan 37-37,3 közötti a testhőmérsékletem. Voltam tüdőgondozóban, azt mondták hegesedig, vagyis gyógyul. Vélemény? Mitől lehet, milyen orvoshoz menjek még?

Figyelt kérdés
Szerintem nem normális ez, és mindenfélére gondolok.
2015. jún. 27. 20:17
 1/3 anonim ***** válasza:

A tüdőgyulladás nem olyan, mint amikor elvágod az ujjad, s 2 nap múlva beforr, ez bizony lassan gyógyul (nálam is így volt).

Gondolom, írtak rá gyógyszert májusban és remélem, be is szedted rendesen.


Egyébként a 37 - 37,3 nem láz, de még hőemelkedésnek sem az igazi...

2015. jún. 27. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Szedtem két doboz antibiotikumot, és köptetőt, meg valami (jó drága bogyót, ami nem is fontos ha használ) immunerősítőt.

Azóta is gyógyteákat iszom. Szüleim, barátnőim is ezt mondják. De néha a 37 "fokosan" is ráz a hideg, vagy éppen izzadok. Tudom, hogy nem vészes, nem láz, de a megszokott testhőmérsékletem 36,6.

Mellesleg sportolok napi szinten, és így az edzéseimet is ki kell hagynom, mert attól tartok esetleg a visszaesés jele lehet a hőemelkedés.

2015. jún. 27. 20:46
 3/3 anonim válasza:
Az antibiotikum elnyomja az immunrendszered, lehet, hogy elkaptál egy kisebb náthát, miután abbahagytad. Ha bizonyos gyógynövényekből készült teát túl sűrűn iszol, lehetnek mellékhatásai. Lehet a tüdőgyulladás utóhatása is, még nem húzódott vissza teljesen, ez idővel megoldódik. Ne hagyd abba a teát, csak vegyél vissza belőle egy picit.
2015. júl. 11. 05:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!