Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mit tegyek? A "legjobb barátnő...

Mit tegyek? A "legjobb barátnőm", akivel amúgy csak érdekbol vagyok (mert nincs más) már sokszor meglopott és kihasznál! Hogyan kezeljem mégis ezt a helyzetet?

Figyelt kérdés

Három éve elkoltoztunk, új iskolába kerultem és megismerkedtem ezzel a lánnyal. Az elején állandóan nyalt nekem, hogy beférkőzzön a bizalmamba. Két éve az osztályomba kerult és azóta lettunk jó barátok. Vagyis én azt hittem, hogy azok vagyunk, amíg rá nem jöttem, hogy milyen!

Már a barátságunk elején sokszor becsapott, amit mindig meg is bocsátottam neki, mivel gondoltam, ha jobban fogjuk egymást ismerni, akkor ő is más lesz.

Mikor lett internetem, elkezdett hozzám járni, természetesen csak a net miatt, erre még a vak is rájon. Na, ez nem is lett volna baj, viszont észrevettem, hogy dolgok tünnek el a lakásból! Lopott mindent amit csak látott, ruhától fogva anyám dolgain át ami megtetszett neki. Anyám le is kiabálta érte, aztán a ruhákat visszahozta...

Azóta viszont már nem ilyen könnyü a helyzet! Pénzt szokott tölem kérni, amit nagyon ritkán ad csak vissza, de nem tudom, hogy mire kell neki! A multkor nem adtam neki és nagyon megharagudott. Aztán a multkor megint észrevettem, hogy eltunt 20 euró a pénztárcámból, pedig senki más nem volt nálam és sehova nem hittem a táskámat mióta felváltottam a pénzt. Megmondtam neki, erre letagadja!

Még a barátaimat is kihasználja, csak hogy neki ne kelljen fizetni, pénzt kunyerál toluk is és sajnos adnak is neki...:(

Amit tudni kell róla, hogy nagyon-nagyon buta lány, ennyire buta emberrel még talán nem is találkoztam! Mindig hulyeséget mond, és egyre tobbszor mondom neki, hogy.....Na mindegy! Még írni sem tud, csak teli hibákkal, gondolkozni meg aztán végképp! Az iskolában miatta nem bírnak engem a tobbiek, mindig bajt hoz a fejemre is!

Mostanában minden nap jár hozzám, állandóan az én dolgaim kellenek neki. Mindenkit átvág akit csak lehet a saját buta módján, aztán meg az arcukba röhög az embereknek!


Mit tegyek? Nagyon el vagyok miatta keseredve, én már rég nem akarok vele tartani, de borzasztóan félek a magánytól és attól, hogy mindig unatkoznék! Nincs ebben a városban más olyan barátnom, akivel bármikor kimehetnék a városba, mint vele, ezért nem merek megszabadulni tole.. Igaz, vannak barátaim, de nem laknak itt és föleg egy velem egykorú lány lenne jó, aki magyarul is tud, mert Szlovákiában élek. A tobbi osztálytársammal is barátkozom, de falun laknak...

Mégis hogyan szerezzek itt barátokat?


2010. ápr. 15. 14:27
 1/7 anonim ***** válasza:

először is mond meg neki amit ide leírtál. Ha továbbra is hazudozik meg ilyenek hagyd ott és kész. Találsz majd másik barátnőt aki nem fog kihasználni.

Ha azt mondja hogy menjetek hozzátok mond meg neki egyenesen hogy NEM!

ha nem képes megérteni méghülyébb mint gondoltuk..

2010. ápr. 15. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Hát... nagyon sajnállak hogy ilyenek az emberek...

Próbálj meg másokkal barátkozni, beszélgess velük az ebédlőben, meg ilyenek... És ne adj neki pénz kölcsön, vagy próbálj meg mint értelmes ember leülni ésbeszélni vele erről a dologról. DE persze, azt írtad h nm is igazán a barátod... Akkor meg ne próbálj ragaszkoni hozzá... Vagy vetítsd ki neki valahogy máshogy, hogy mennyire rossz az amit csinál, hátha rjön. Mint Hamlet a királynak a színdarabbal... :D Vagy menját másik osztályba, iskolába, mnt végső lépés... az alapján, ahogy ezt leírtad, nem tűnsz olyannak, mint akivel lehetetlenség barátkozni...

2010. ápr. 15. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Az ilyen nem barát, többet be se engedd. Mond meg neki, hogy ez így gáz és te ezt nem akarod.
2010. ápr. 15. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Már az agyamra megy rendesen! Nem ragaszkodom hozzá, már próbáltam neki elmondani amit gondolok, de mindig temát vált, egyszeruen értetlen és buta!! Épp most gondoltam vissza rá, milyen volt, mikor valaki miatt osszevesztem vele, akit még nem is ismertem.. aztán megismertem azt a valakit és egyetlen nap alatt tobbet adott nekem (érzelmileg, barátilag) mint o 3 év alatt! Volt egy másik kérdésem is, hogy megváltoztam és nem értem, miért.. Nos, azt hiszem rájottem! Miatta változtam meg mert már nagyon kezd az agyamra menni, de egyszeruen nem tudom hogy lerázni. Ha azt mondom neki, hogy NEM megyunk hozzánk, hiába mondom, úgy is jon.. Most egyedul vagyok itthon, mivel anyukám kulfoldon dolgozik és ahogy írtam, borzasztóan félek a magánytól, de valahogy mégis muszáj lesz megszakítani vele a kapcsolatot! Muszáj valahogy kibírnom már nyárig, jovo évben úgy is másik iskolába megyek végre. De ami az enyém, azt vissza akarom kapni tole!!
2010. ápr. 15. 14:51
 5/7 anonim ***** válasza:

én dettó ugyanebben a cipőben jártam.

mikor már annyira elegem lett belőle, hogy bármelyik pillanatban meg tudtam volna fojtani, akkor egyszerűen elkezdtem bunkózni vele, pedig nem vagyok ilyen típus, de az ilyen emberekkel nem lehet máshogy megértetni hogy rohadtul nincs szükség rájuk a hazudozásaik meg a lopkodásaik miatt.

a végén már egyre messzebbre mentem, egyre durvább voltam vele, míg végül végre lekopott mellőlem...azóta nem tudom mi van vele, de őszintén nem is érdekel.

évekig balek voltam, hogy tűrtem. te ne legyél balek, szakítsd meg vele a kapcsolatot minél előbb. hidd el, jobb egyedül lenni, mint egy ilyennel.

és ha nyitottan jársz-kelsz, előbb-utóbb találsz majd másik barátnőt. normálisat.

és azt kívánom, hogy így is legyen :)

21/L

2010. ápr. 16. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Koszonom, remélem így is lesz!

Egyébként tegnap megpróbáltam vele beszélni, nos, jutottam valamire, de nem sokra...:(

2010. ápr. 16. 07:36
 7/7 anonim ***** válasza:

Szia.

Ez neked barátnő? Még ha csak érdekből is.

Érdekből.. azt írtad, hogy miatta nem szeretnek a suliban. Mi lenne hogyha már nem lenne az érdekbarátnőd? Akkor talán tudnál ismerkedni. és lennének barátaid. Talán még igaziak is.

Ő a buta? Minek adsz neki pénzt? Miért hagyod hogy átjárjon hozzád? Csapd be előtte az ajtót. Remélhetőleg megsértődik annyira hogy többé ne szóljon hozzád.

Azt nem értem miért ragaszkodsz hozzá annyira..

2010. ápr. 17. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!