Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogy tanuljak meg fogalmazás...

Hogy tanuljak meg fogalmazás írni egy adott témáról?

Figyelt kérdés

Most voltam hetedikes. Jövőre központi felvételit fogok írni. Rengeteget olvasok, viszont nem tudok fogalmazást írni. Amikor megkapok egy témát nem tudom, hogy kezdjem el és néha folytatni se tudom. Hogy tudnék megtanulni szépen fogalmazni?

13/L



2016. júl. 11. 19:09
 1/4 anonim ***** válasza:
Én most írtam felvételit, ilyen problémám volt. A tanárom sokat segített, de a kulcs a gyakorlás.Minden nap ítam egy felvételi sort.Akkor az a problémád, hogy nem jut eszedbe semmi, vagy nemtudod jól szavakba önteni? Nyugodtan írd amit hallani akarnak, hazudhatsz, az a lényeg hogy kerek legyen, arra kíváncsiak, h összefüggően tudsz e írni. Nagyon fontos hogyha valamit leírsz, többet ne térj vissza rá, erre nagyon figyelnek. Ha kapsz egy témát pl: könyv vagy film, vonatkoztass el, érvelj mindkettő mellett majd válassz, írd le a tapasztalatod,példákat érzéseket jó sok sort ellősz ezzel, majd egy összefoglaló befejezés, hogy mindkettőnek mi a jelentősége mondjuk.
2016. júl. 11. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 2*Sü ***** válasza:
10%

A dolog végtelenül egyszerű. Ne akarj fogalmazni. Próbáld elképzelni, hogy az adott témában nem fogalmazást kell írnod, hanem mondjuk a legjobb barátodnak akarsz a megadott témáról beszélni. Hogy kezded?

Leginkább a végével. Tudnod kell, hogy mit akarsz üzenni, mi az a konklúzió, tanulság, amit le akarsz vonni. Valahogy úgy kezded el, hogy felvázolod, hogy miről is fogsz beszélni, milyen apropóból, miért érdekes az egész. Aztán elmélyedsz a dolog részleteibe, szem előtt tartva azt, hogy hova is akarsz a végén kilyukadni.


Elsőre ne is akarj szépen fogalmazni, csak tényleg olyan lazán, közvetlenül, ahogy a barátodnak mesélnél. Ha mindez megvan, akkor az egészet papírra veted, szép kerek mondatokban.

2016. júl. 11. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat. Tudnátok esetleg témákat írni gyakorlásnak?
2016. júl. 13. 09:42
 4/4 anonim válasza:
Mondok pár témát:nyaralás, születésnapi parti, könyvtár funkciói (irj 2-2 érvet hogy miért jó és miért nem jó) Egy tanács: Ha fogalmazást írsz gyakorold azt is hogy érvelgetni kell egyes dolgok mellett. A felvételiben sokszor van ilyen.
2016. júl. 13. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!