Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Csomagküldés külföldre, hogyan?

Csomagküldés külföldre, hogyan?

Figyelt kérdés

Angliába szeretnék küldeni csomagot postán. Azért postán, mert az illető, akinek küldeném, nem tartózkodik otthon munkaidőben. Plusz nehézséget jelent az, hogy az illető nem rendelkezik állandó lakcímmel, hanem albérletben lakik.


A nevet és a címet felírom a küldeményre, majd a címzett kap egy értesítőt a helyi postahivataltól, hogy küldeménye érkezett. Állandó lakcím esetében itt, Magyarországi tapasztalat szerint úgy működik a dolog, hogy bemegyek a postára az értesítővel, elkérik a személyi igazolványt, valamint a lakcímkártyát és megkapom a csomagot.


A kérdésem a következő: Hogy tudja magát igazolni a helyi postahivatalban a címzettem külföldön (Angliában), ha a küldeményen az Ő neve szerepel ugyan, de a kézbesítési cím az albérleté, vagyis a tulajdonosáé?


A tulajdonostól csak nem várhatom el, hogy elmenjen a bérlői csomagjaiért.


Vagy van erre valami egyszerű módszer, csak én komlikálom túl?


2016. júl. 14. 16:16
 1/2 anonim válasza:

Szerintem te komplikálod túl.

Megcímezed a csomagot és ajánlva feladod.

Sok csomagot küldtem Agliába,sosem volt probléma és hamar odaért.

Lehet sürgösségivel is küldeni.

2016. júl. 14. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Albérletben lakó ismerősömnek - akinek nem volt rajta a neve a postaládán, csak a főbérlőjéé -, úgy küldtem levelet/csomagot, hogy a saját neve alá odaírtam, hogy "xy címén), így a postás tudta, hogy xy postaládájába kell dobni a levelet/értesítést.

Esetleg ezt megteheted az angliai csomag esetében is, így ő kapja meg, ő mehet a saját csomagjáért, nem lehet belekötni - legalábbis szerintem.

2016. júl. 14. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!