Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ez a gitár megfelelne egy...

Ez a gitár megfelelne egy olyan kezdőnek mint én (nem nagyon volt még gitár a kezemben) Jackson JS11 Dinky?

Figyelt kérdés
Itt a gitár linkje: [link] (Jackson JS11 Dinky)? Másik kérdés az hogy megfelel-e ennek a fejhallgató erősítőnek a minősége: [link] Tudom, hogy metal-osabb gain van rajta de leginkább Metallica számokat játszanék és aux kábellel rákötném a hangfalra. Az első kérdés a fontosabb. Köszönöm szépen előre a válaszokat!

2016. júl. 16. 00:03
1 2 3
 1/30 Waff ***** válasza:
94%
Megfelelne...de inkább egy akjsztikus gitárt javasolnék kezdésnek. Azon célszerűbb az alap akkordokat és a hangokat megtanulni. Ahhoz hogy te zúzd a metált sok száz,ha nem több ezer alapos gyakorlással eltelt óra kell hogy legyen a hátadmögött...
2016. júl. 16. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 A kérdező kommentje:

Hát ebből a válaszból is csak az első szó volt fontos...

Nem szeretnék akusztikus gitárt, 1 az hogy teljesen másra való a kettő(pl akusztikuson hogy hajlítod a húrokat? Nincs sustain.)2,hogy nem lehet effektezni(nem lesz soha olyan hangja mint egy elektromos gitárnak)3,azon nem tudok csendben gyakorolni,4 NEM SZERETNÉK AKUSZTIKUS GITÁROZNI!

2016. júl. 16. 10:53
 3/30 Waff ***** válasza:

Értem..bocs hogy megpróbáltam tanácsot adni...

Viszont azt tudnod kel hogy a gitározásnál is vannak alapok amiket bár nem kötelező,de praktikusbb akusztikuson megtanulni. Hidd el a húrok nyújtásától,slide-olástól stb még kezdőként NAGYON messze vagy. Ez kb. olyan mintha egy autóval még elindulni se tudnál,de neked egy 3500as porsche sport cupé kellene mert te azonnal kézifékkel akarsz driftelni....Sajna ez nem igy működik. De majd rájössz magadtól is.

2016. júl. 16. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 A kérdező kommentje:
Oké, csak én szeretek nagyon előre tervezni. De főképp az a problémám h nem ez volt a kérdés.
2016. júl. 16. 11:40
 5/30 Mojjo ***** válasza:

OFF: a húrok nyújtása akusztikus gitáron is lehetséges, sőt, gyakorta alkalmazott technika.


ON: kezdésnek, meg egy vastagon 6 számjegyű árkategória alatt én fix húrlábas gitárt ajánlok elektromosba, nem tremolósat. A tremolóval, ha nem kőkeményen minőségi, csak gond van, és keményen hátráltatja a tanulást (pl azzal, hogy nem nagyon tudod jól és főleg tartósan behangolni a gitárod.)

Az erősítőt is mképp tervezd bele a költségvetésbe - nagy jelentősége van annak, hogy mit választasz. Ha fotózol mondjuk, akkor képzeld azt, hogy a gitár a gépváz, az erősítő meg az objektív. Az erősítőre meg gitárra _együtt_ mennyit szánnál?

2016. júl. 16. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 A kérdező kommentje:
Lehetőleg 60k alatt szeretnék kijönni
2016. júl. 16. 12:24
 7/30 A kérdező kommentje:
Inkább erről a gitárról szeretnék véleményeket elsősorban, nem tanácsokat kérek.
2016. júl. 16. 12:25
 8/30 Waff ***** válasza:
58%
Minden bántó szándék nélkül írom....de szerintem a kérdező még azzal sincs tisztában hogy mik kellenek egy elektromos gitárhoz,annak êrdekében hogy "zúzza a metált"....
2016. júl. 16. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 Mojjo ***** válasza:
58%
Én ennyit tudtam segíteni. Szerintem ez a konkrét gitár felejtős, méghozzá leginkább a tremolós húrláb miatt, egy legalább megfelelő minőségű erősítő beszerzése meg megkerülhetetlen. És itt kiszálltam.
2016. júl. 16. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 A kérdező kommentje:
Félreértés ne essék, nem akarok élőben "zúzni", csak magamban hogy csak én halljam. Tudom, hogy Gitár, Erősítő, esetleg effektek+ pengető szükséges. De én fejhallgatón szeretnék "zúzni". Nem szeretnék 30ezret (vagy többet) erősítőre költeni, ezért gondoltam erre a fejhallgatós erősítőre. De vészesetben még a gépre is rátudom kötni(pár ms késés lesz), vannak elég jó pluginek.
2016. júl. 16. 12:52
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!