Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Szerintetek aki tizenévesen...

Szerintetek aki tizenévesen jól írt (esszéket, novellákat) pár év kihagyással megmarad a tehetsége?

Figyelt kérdés
14-15 éves koromban nagyon tehetségesnek tartottak az irodalom tanáraim. Egy mondta is, hogy még hallani fogunk rólam. Aztán a gimi végén, a fősuli alatt abbahagytam ezt, gazdasági szakon tanultam tovább, jött nálam egy ilyen lázadás ekkor, mert azt vettem észre, hogy érzékenyebb vagyok az a hátrányomra van. És hogy inkább az az előnyös ha valaki racionálisabb. Most jöttem rá, hogy ez nem volt igaz :) és próbálom újra felfedezni önmagamat, de eléggé félek ettől. Hogy van-e még tehetségem. Akinek van hasonló tapasztalata, nagyra értékelném ha segítene :)

2016. júl. 19. 18:18
 1/3 A kérdező kommentje:
még annyi, hogy most 23 vagyok :)
2016. júl. 19. 18:19
 2/3 anonim válasza:

A legegyszerűbben úgy derítheted ki, ha megpróbálsz újra írni :)

Nem feltétlenül kell közönség előtt és sose félj, hogy valami nem úgy sül el, ahogy vártad. Sok sikert! :)

2016. júl. 19. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Laylah ***** válasza:

Ismerős a helyzet, én 15-16 éves koromban írtam inkább, de arra már 11-12 évesen rájöttem, hogy ha leírom a gondolataimat, az nekem jó. A lényeg, én is abbahagytam 18 éves korom körül, és most, 26 évesen azon parázok, hogy nem fogok tudni újra írni, és ha mégis, akkor nem jól. És csak gyártom magamnak a kifogásokat, hogy fáradt vagyok, nincs időm, nincs energiám, nincs ötletem... Holott ezekkel mind azt palástolom magam előtt, hogy félek belevágni, de nem tudom, miért. De ez az én bajom... :)

Azt tanácsolom, hogy vágj újra bele! Nem kell, hogy mások is olvassák, véleményezzék, azért írj, mert te akarsz, neked jól esik! Később, ha már magabiztosabb leszel, már kérhetsz másoktól is véleményezést.

2016. júl. 20. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!