Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Egyházilag elismert hitoktatói...

Egyházilag elismert hitoktatói diplomát szereztem mégsem tudok tanítani miért?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

23 éves fiatal férfi vagyok. Júniusban diplomáztam és református katechetikai diplomát szereztem, tanítani mégsem tudok sehol mert mindenhol vagy egyszerű mezei hittantanárok vannak ( nem megbántva senkit ) vagy lélkészek tanítanak ( akik nem azt tanulják ). Mi értelme van az egésznek ha végig küzdöd az éveket és a végén semmi.Bárhova megyek sehol semmi, egyházközségek nem vesznek fel és az iskolák sem. Nem ezt tanultam az iskolában. Mit tudtok tanácsolni ? Keressek valami OKJ-s szakmát és azt kezdjem el vagy esetleg képezzem tovább magam református teológia vonalon.



2016. júl. 20. 10:18
 1/1 anonim ***** válasza:

szerintem attól , hogy valaki pedagógiát tanult , (egyfajta módszertan módszertan)még nem matematikus, pszichológus történész, sem nyelvész

a teológia a "hittudomány része. Az Ön által említett

"katechetika" – a "hitoktatás módszertana". A gyakorlati teológiai tudományok egyik témaköre. "módszartan ami nem azonos magával a hittudománnyal.-Gondolom, egyszerűen ezért. Bár tanulmányai során sem mást mint a szentírást , bibliát, teológiai forrásokat kutattak- forgattak- elemeztek,de mégiscsak érintőlegesen - netán átfogóan is foglalkoztak " hittudománnyal kapcsolatos témakörökkel példázatokkal..A zongoraművész sem zongoratanár, de van lehetősége tanári , mestertanári diplomát szereznie a diakónus sem áldozópap.a mezei hittanár teológiai képzés eredményeként oktathat "hitttant"A diploma is megmutatja mire képesít , jogosít..ha OKJ-s ha nem.A teológia -vonal kézenfekvő folytatásnak látszik.- a jelenlegi "társadalmi- alakulatban"Kényelmes dolga lesz, mert oktatási "problémákkal már nem kell küzdenie, hiszen ez a képzettsége már bizonyított (diploma)Az is megeshet, hogy tanulmányai során akár a lelkészi pályát is választhatja, ugyanis a lelkész a "beavatása" előtt köthet házasságot .- nem más vallásúval (ref.+ ref)-állítólag az evangélikus házastárs nem tiltott..--- Ön is jól tudja.mit lehet, mit nem.Ha 23 éves még mindig tanulhat képezheti magát, hiszen számos ismerősöm még 50 éves korában is küzdött a tudományos fokozataiért.a tanulás is lehet életcél.persze társítva az oktatással. ugyanis "valamiből " persze valamiért is élni kell A sorsa az Ön kezében van Ön dönt, hogyan tovább..Gondolom, folytatja " a még szükséges" tudományok elsajátítását további, töretlen lelkesedéssel.

2016. aug. 4. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!